Як отримати дозвіл на в’їзд в п’ятикілометрову прикордонну зону? В прикордонному загоні!

25.04.2024 | Війна

В країні встановлено спеціальний прикордонний режим. Щоб проживати, працювати у прикордонній смузі або заїхати туди на дачу, потрібен письмовий дозвіл. В межах області ця смуга — п’ять кілометрів від лінії державної межі. Її протяжність по Чернігівщині з білоруссю — 235 кілометрів, з росією — 234.

— Якщо людина живе у Чернігові, їй потрібно звертатися у прикордонний загін на вулицю Квітневу, — пояснює 53-річна Наталія МУЗИКА, староста Мньовського старостинського округу Михайло-Коцюбинської громади Чернігівського району.

Частина округу у п’ятикілометровій зоні.

— Що з собою брати?

— Паспорт.

Фотографія треба?

— Ні. Можна електронною поштою надіслати копію документа і заяву, написану від руки в довільній формі. Всі дані треба чітко вказати, як і мету перебування у п’ятикілометровій зоні.

Дозвіл необхідний не тільки тим, хто збирається або час від часу в’їжджає на таку територію, а й без винятку усім, хто постійно там мешкає. Ми приймаємо документи у старостаті і передаємо їх у прикордонний загін. Розробили бланк заяви, туди вписують свої дані і ставлять підпис.

— Скільки триває процес розгляду заяви і виготовлення документа?

— Від десяти до п’ятнадцяти днів.

Передаєте зібрані заяви на Чернігів, а потім потрібно їхати, забирати перепустки?

— Сподіваюся, нам їх перекинуть на електронну пошту і ми їх роздамо. На документах буде кьюар-код. Такий листочок можна роздрукувати.

— Тобто, коли на блокпосту чи на в’їзді у прикордонну зону перевірятимуть, то наведуть сканер на код і все?

— Звісно.

— Але ж листочок тонкий, з часом зноситися. Можна його заламінувати?

— Цього ми ще не питали. Не всі ж документи дозволяється ламінувати. Думаю, це буде папірець формату А 4 (як до пластикового паспорту, паперова довідка про місце реєстрації. На ній теж є кьюар-код). Як варіант, коли роздруковувати документ, про всяк випадок можна відразу зробити кілька екземплярів.

Вже багато хто подав заяви на перепустку. Приходить, наприклад, мама і бере на всіх родичів, які збираються приїздити. Заповнюють, додають ксерокопії паспортів. Вказують номер теле­фону.

У вашому старостинському окрузі і городів у двокілометровій зоні не можна обробляти?

— Так. У нас є ділянка на відстані 2,5 кілометра, але там немає городів лише сіножаті.

— Заяву на ім’я начальника 105-го прикордонного загону імені князя Володимира Великого можна відправити електронною поштою на е-mail: Chernigiv_zagin@dpsu.gov.ua або у конверті на адресу: вул. Квітнева, 3в, м. Чернігів, 14026, — додає 42-річна Галина ШЕХОВЦОВА, речниця Чернігівського прикордонного загону.

— Є п’ять видів таких дозволів: на в’їзд, проживання, перебування, на проведення робіт і пропуск у прикордонну смугу. На проживання жителям місцевості у межах п’ятикілометрової зони він надається безстроково. Перебування — на рік. Документ безплатний. Перепустка діє лише на території зони відповідальності прикордонного загону.

Якщо людина їхатиме без дозволу? Не знала, що його треба брати або ще не встигла оформити?

— Це тягне відповідальність, передбачену статтею 202 Кодексу про адмінправопорушення. — штраф від 850 до 1700 гривень. І у цій статті немає такого заходу впливу як попередження. Проте орієнтовно до червня не штрафуватимуть людей без дозволів, вестимуть роз’яснювальну роботу і нагадуватимуть про необхдність оформлення документу.

Валентина ОСТЕРСЬКА