СИНІЙ ВИНОГРАД “ЮПІТЕР” БЕЗ КІСТОЧОК

7.09.2023 | Життя

59-річний  Леонід РЕБЕНОК з дружиною, 58-річною Надією, з Бакланової Муравейки (село на Куликівщині, неподалік Чернігова) продають виноград сорту «юпітер». Синій мускатний кишмиш, якщо по-простому. Виноград крупний, без кісточки і солодкий. Кілограмів сім «юпітеру» у Надії розібрали ще до пів десятої ранку. Продавала по 70 гривень за кілограм, як і жовто-зелену «аркадію». До десятої залишився тільки дрібніший зелений, по 50 за кіло. Спробувала і здивувалася — кращий за турецький з магазину.

— «Преображення», «аркадія», «юпітер», «даша», «лора», — загинає пальці Леонід Петрович. — Десь шість сортів поки що. На всякий смак і колір. Хтось солодкий любить, а іншому кисло-солодкий подобається. Дівчата люблять «юпітер», чоловікам він приторний, ті вибирають білий. Сьогодні кілограмів 15 всіх сортів привезли своїм авто.

За «юпітером» догляд потрібен, інакше рости не буде. Так капітально родить років п’ять вже. Перший рік укоріняєш. Висаджуєш, виростає за рік десь по метру. Наступного року пагони вже з палець товщиною.  А на третій рік починає плодоносити. Сам колись купив сажанці на Центральному ринку в Миколи Польгуя зі Смолянки. Він відомий на Чернігівщині виноградар.

За солодкою «спасівкою» навіть черга вишикувалась. Здоровенні солодкі яблука, як на підбор. Розмели годині о дев’ятій ранку. Надія прибрала ящик.

Усі яблука по 20 гривень за кіло. Крім «спасівки» — ще «путинка» і «слава переможцям».

— Привозимо фрукти-ягоди раз-два на тиждень. Зазвичай у суботу і середу зранку, — продовжує Леонід.

А картопля на «Привокзальному» по 8 гривень.

Олена ГОБАНОВА

Пошук по сайту