16 тисяч гривень знайшли і віддали

17.08.2023 | Життя, Місто

— Влад Герасименко — золота дитина. До останнього не вірила, що таку суму в наш час можуть повернути. Гроші знімала в банкоматі на розі вулиці Жабинського та проспекту Перемоги. Біля мене бігав п’ятирічний онук, на якого я відволікалася час від часу. Дорога близько, Тимур спритний, тому вся моя увага була прикута до нього, — згадує  Наталія БІЛОКОНСЬКА, керівниця ПП «ЧЕРНІГІВ-ВТОРМА».  — Готівку згорнула вдвічі та поклала в портмоне. І пішла з онуком  в автівку. Чула, як з гаманця випадали копійки. І, вочевидь, тоді ж випали і гривні.

У неділю, 30 липня, пообіді жінка загубила навпроти «Привокзального» ринку 16 тисяч гривень. Поряд два вокзали, аптека, зупинка громадського транспорту.

— Наступного дня, у понеділок, у Тимурчика була операція. Гроші якраз знімала для цього. Зрозуміла, що втратила їх біля банкомату, бо більше нікуди не їздила. Донькам зізналася наступного дня. Якраз у фейсбуці поліцейські розшукували власника великої суми, загубленої в тому районі. Ризикнула з’їздити до відділку. Назвала суму, якими купюрами гроші були і як згорнуті. У мене ще запросили виписку з банкомату, що це дійсно я їх знімала того дня.

Здивувалася, коли поліцейські запитали, чому не повернулася до банкомату за грошима. Тобто? У понеділок повернутися і шукати? Чи хтось би чекав мене добу під банкоматом, щоб віддати?:)  Виявилося, гроші знайшов і відніс у поліцію 18-річний Владислав ГЕРАСИМЕНКО.

Олександр Шульга, начальник Чернігівського районного управління поліції, подякував йому за гідний вчинок і вручив на згадку подяку від поліції.

— Поліцейський сказав Владові, що після закінчення університету забере його до лав поліції навіть без детектору:), — радіє Наталія. — Мовляв, працює вже 20 років і це лише другий такий випадок на його пам’яті.

— Підеш служити у поліцію? — перепитала у Владислава Герасименка.

— Очільник поліції сказав, що чекає на мене після закінчення університету. Якщо не пожартував, піду до них на службу, — підтверджує хлопець. — А поки закінчив у Києві перший курс на факультеті фізичної культури.

Того дня разом з дівчиною прогулювались містом, уже поверталися на зйомну квартиру. Гроші не розлетілися, лежали складені вдвічі під банкоматом. Дивимося на них і не розуміємо, як таку суму можна загубити. Чому їх ніхто раніше не підібрав?

— Віддати на благодійність не думали?

— Хвилин зо 30 стояли поряд і чекали власника, сподівалися, що виявить пропажу і повернеться. Однак ніхто так і не прийшов. Діані вже треба було на роботу бігти, тому вирішили подзвонити в поліцію і повідомити про знахідку. Щоб забрати собі —і мови не було. Мені перетелефонував дільничний і сказав, щоб я підніс гроші до райуправління поліції. Написав заяву про знахідку, при мені суму перерахували. Поклали в конверт і заклеїли:).

Яке ж було моє здивування, що за три дні мені подзвонили і повідомили: власниця знайшлася. Гроші їй усі повернули, а мені Олександр Шульга вручив подяку. Уже висить у квартирі на видному місці. Але я ж не сам був, про Діанку незаслужено забули.

— Та я тільки подзвонила в поліцію, трохи постояла і поїхала на роботу. Усе інше робив Влад. Він у мене сором’язливий, захоплюється футболом, — каже 18-річна Діана ГУБКО. Пара разом понад два роки. Діана працює баристою в кав’ярні Coffee Boss. Навчається теж у Києві в лінгвістичному університеті на вчителя англійської, німецької мов та зарубіжної літератури. — Якби було гривень 200, можливо, і забрали б собі. Але  16 тисяч — це гріх на душу. Людина ж на щось збирала, їй вони були потрібні. Ми молоді, ще собі заробимо. Хоч Влад був категорично проти, але жіночка віддячила йому і дала пару тисяч гривень.

— Що знайшов гроші, ні мені, ні батьку не сказав. Хвилювався, щоб власник з’явився, хоча не дуже в це і вірив, — каже 37-річна Ірина ГЕРАСИМЕНКО, мати Влада. — Улітку Владислав підпрацьовує. З товаришем закуповує продукти і розвозить у магазини в села на Куликівщині, звідки ми родом. Самостійно заробляє на життя. Пишаюся сином і його вчинком. На чужому горі багатіти не хочемо.

 

Ольга САМСОНЕНКО