ТРИ МІЛЬЙОНИ ДОЛАРІВ ЗА 40 ГЕКТАРІВ ЗЕМЛІ ХОЧЕ ЗАРОБИТИ ПІД ЧЕРНІГОВОМ КОЛИШНІЙ НАРДЕП ДУБОВОЙ

3.03.2023 | Земля
«Комплекс будівель, земля 40 гектарів лісу з лісогосподарським призначенням. Лісогосподарство. Продаж будівель виробничого комплексу у 20 кілометрах від Чернігова, у Снов’янці. Загальна площа будівель — 13620 метрів квадратних. Уся територія по периметру закрита бетонною огорожею. Комплекс знаходиться близько основної траси. Зручний асфальтований заїзд до території. Територія ділянки — мальовничий сосновий ліс. Ідеально підійде під приватне лісове господарство, комплекс відпочинку чи оздоровчо-медичний комплекс відпочинку». Таке оголошення з’явилося на всеукраїнському сайті оголошень. За все просять три мільйони доларів! Продажем займається київське агентство нерухомості «Zion».
Територія належить ТОВ «Науково-дослідний центр радіотехнічних та оптико-електронних систем «Обрій». У свій час там виготовляли щось для військових, а під Снов’янкою був полігон.
Територію «Обрію» пов’язують з 50-річним Андрієм СКЛЯРЦЕМ, головою правління АТ «Базис» (чернігівська піца, постачання продуктів).
— Ми там були лише орендарями стрілецького майданчика, — пояснює Андрій Вікторович. — Я представляю федерацію стендової стрільби в області. На тому майданчику займаємося виключно стрілецькою підготовкою і спортом. Знаю, що власник знаходиться в Києві, звати його Олександр Федорович. Екснардеп. Цей комплекс не вперше вже виставляють на продаж. Але хто його купить і навіщо, не розумію.
— Зараз тренуєтесь?
— Останній раз тренування були 20 лютого минулого року. Поки війна, тренувань немає. Виконавчий директор цієї структури у війську. Що там і як зараз, не знаю.
— Про продаж не чув, — додав Олександр НАГОРНИЙ, староста Боромиківського старостинського округу (входять Боромики, Снов’янка, Петрове, Моргуличі). — Колишній військовий об’єкт, база «Обрій». 40 гектарів землі? — дивується. — Можливо, і вказали, що така ділянка. Лісове господарство, державна власність, відчахнули в них трохи лісу. На жаль, кадастрова карта через війну зараз не працює, аби побачити, скільки там землі в них залишилося.
— За все просять три мільйони доларів.
— Навряд, щоб у нашій зоні хтось його зараз купив.
— Власника бачили?
— Їх уже там стільки змінилося: Одеса, Київ… Навіть і не знаю, хто останній. У нас інформації щодо цього об’єкта немає, усе в таємниці. Пропускна система, є охорона. Раніше в них на території були звірі: зубри здоровенні, олені, косулі. Чи є вони там зараз, не знаю.
* * *
Пошуковик гугл на запит «Олександр Федорович, нардеп» одразу видає інформацію про Олександра Дубового. Народний депутат шостого та сьомого скликань. Був у парламенті від ВО «Батьківщина». Є два сини, Марко та Федір, і три доньки, Олександра, Софія, Лідія.
Директором науково-дослідницького центру «Обрій» у Снов’янці вказаний Артем Кудра. У переліку засновників підприємства — ПАТ «Міжнародна інвестиційна група», ТОВ «Одеський культурний центр». В інформації про кінцевого бенефіціарного власника — Марко Олександрович Дубовой. З 2019 року віцепрезидент адвокатського об’єднання «Всеукраїнська асоціація адвокатів». 22 роки.
Юлія СЕМЕНЕЦЬ