Пекурівські перці. А ще помідори й огірки

25.01.2024 | Земля

ТОВ «Зелена галактика» отримало грант на будівництво і вирощування овочів у теплицях. Будують їх у Пекурівці, що на Городнянщині. Продавати овочі планують у Городні, Сновську, Ріпках і Чернігові. Першу теплицю вже почали встановлювати.

— Плануємо встановити вісім, — каже Сергій МАТВЄЄНКО, директор ТОВ «Зелена галактика». — Кожна 10 на 50 метрів. Земля в оренді. Грантові кошти виділяють тільки на купівлю, встановлення теплиць та створення робочих місць. Офіційно і на постійній основі повинно бути мінімум чотири працівники. Співпрацюємо з городнянським центром зайнятості, уже було кілька співбесід з місцевими жителями.

Теплиця з опаленням, під розсаду, — одна. У решту будемо висаджувати свою розсаду і вирощувати овочі. Перці, огірки, помідори.  За таким сценарієм вирощували ранні овочі на півдні:  Херсонщині, Миколаївщині, Одещині. Збір у кінці квітня-на початку травня.

— Інші гріти не потрібно? У березні в нас зазвичай ще сніг лежить.

— Великі парники. Накривають спеціальними двошаровими плівками. Між шарами повітряна подушка. Зараз зупинка на монтуванні. Трошки снігу випало, це затримало процес.

— «Зелена галактика» зареєстрована в Києві, чому обрали Городнянщину?

— Тут у нас уже є невеличке фермерське господарство. Магазин у Городні, кафе. Єдине, що лякає для відкриття нового, — кордон близько. Але держава дає гранти, значить, на щось розраховує.

— На яку суму отримали грант?

— Два мільйони гривень. Але є умова: аби отримати ці кошти, ми повинні були внести 30 відсотків від отриманої суми власних грошей. Потім частину коштів отримала фірма, яка займається виготовленням  теплиць.

Усі вісім каркасів зроблені. До кінця цього року плануємо встановити чотири.

— Скільки часу пішло на отримання гранту?

— Від самого початку до зарахування коштів —  пів року.

Юлія СЕМЕНЕЦЬ