Головна » Земля » 90 соток біля Снову за 18 тисяч 500 доларів
23.05.2024 | Земля
Продається два гектари землі під ОСГ (ведення особистого селянського господарства), село Клочків Чернігівського району. Біля самої річки Снов. До Чернігова 20 кілометрів. Ціна 732 742 гривні. Це трохи більше 17 000 євро.
Продається екоділянка. Цільове призначення — теж під ОСГ, особисте селянське господарство. Теж біля самого Снову у Клочкові. Площа удвічі менша: 0,9 гектара. Ціна така ж, як за 2 гектари. 17 113 євро або 18 500 доларів.
На ОLX дев’ять оголошень продажу землі в Клочкові Седнівської громади. Ціни різні.
Може, й собі земельки прикупити? Снов — одна з найчистіших річок. Навколо краса. До Чернігова близько. Подзвонила. Слухавку брали ріелтори. Підтверджували, що так, продається.
Зі слів посередників, вказану в оголошеннях ціну виставляє власник. Якщо потенційний покупець вносить пропозицію, будуть торги.
Біля самого Снову земля дорожча. 18 500 доларів за 0,9 гектара — це ділянка, де до річки метрів 100-150. І до села близько — хати видно. До крайньої, може, метрів 600.
А якщо хто захоче хатинку собі збудувати на березі ріки? Підтоплення лякає. Але ж є сучасні технології. У тому числі й по зміні цільового призначення. Відразу змінити ОСГ на будівництво не вийде. А під садівництво, кажуть, вийде. Це значить, що можна будувати садові будинки. За розміром як звичайні чи майже як звичайні великі. От тільки запишуть їх як будинки у садовому товаристві.
Що ж це за ділянки, цікавлюся.
— Біля Клочкова продається земля, приватизована біля річки ще в той час, коли Держгеокадастр передавав землі на селищні/сільські ради, і ділянки передавали в приватні руки, — пояснює 59-річна Ольга КУЧЕРОВА, пенсіонерка, живе в батьківській хаті у Клочкові. — У селян землі біля річки нема. Поряд з пасовищем ніхто не має ті два гектари, на які має право кожен громадянин України. Люди отримали там сінокоси. Паї для косіння сіна. І це головним чином на лівому березі Снову.
Ольга Кучерова каже, що перша лінія від річки, тобто біля самого Снову, — землі дуже дорогі:
— Кілька років тому біля нас була продана ділянка по 1000-1200 доларів за сотку. Хтось частину городу збув: 15 соток за 15 чи 16 тисяч доларів продав під забудову. І дійсно, збудували там гарну садибу.
Багато хат продається, — додає. — Коштують по-різному. Хто як зуміє продати. Хати з землею 15-25-30 соток. Вартість залежить від розташування. Ближче до річки, — повторює, — дорожче. Ділянка 30 соток недалеко від Снову 20 тисяч доларів може коштувати.
А в цей же час у Клочкові, у Седнівській громаді, в яку входить село, точаться суперечки навколо землі. Не цієї, що вже виставлена на продаж. А тієї, де хочуть зробити заказник. Ініціатори заказника — екологи та представники обласної влади.
Багато клочківців проти. Кажуть, бояться втратити пасовище. Хоча в заказнику, по закону, дозволений випас.
— Люди бояться, — каже Ольга Кучерова. — Ми не знаємо, що буде далі. Боїмося, що не стане свободи виходу до річки.
Дозволений випас, але водопій дозволений не будь-де, а в визначених місцях. Не дозволені літні табори для худоби. Ольга Кучерова також наводить приклад з озером, до якого вже не підійдеш. А також те, що на лівому, луговому, березі майже не можна до водойми підійти. Заросло чагарниками. То і на цьому таке ж може бути. Бо в заказниках не дозволена розчистка.
Ділюся припущенням, що люди, які народилися й виросли у рідному селі, бояться не так за пасовище та за вихід до води, як безпосередньо за землю. Сподіваються згодом отримати тут свої два гектари. Це якщо земля, знову ж таки, не стане заказником і змінить цільове призначення — перестане бути пасовищем. Тоді й можна її буде використати для вільного відпочинку, законного будівництва, продажу.
На думку Ольги Кучерової, землі біля Снову по два гектари (навіть після зміни цільового признчення) ніхто й не розділить. Для розорювання не підходить. Для забудови не підходить. Бо озерце на озерці, долинка на долинці.
Та коли повені були незначними, розорювали й біля самих річок. І забудовували — й на березі річок, й на березі озер, і штучних, як чернігівський Земснаряд, і природних.
А поки що — кому не вистачить купити клочківської землі, можна поцікавитися у Брусилові, Кобилянці, Боромиках чи на Куликівщині, Козелеччині. Кажуть, що земля поки що дешева. Бо війна. Після перемоги подорожчає.
Зараз у селі, розповіли ріелтори, земля 100-150-200 доларів за сотку, а в Чернігові і 1000 доларів за сотку.