ЗБИВ “ШАХЕДА” І ПРИЙШОВ НА ВИПУСКНИЙ У САДОК

4.08.2023 | Війна
41-річний Ярослав ШЕСТАК, заступник начальника застави, три ночі підряд був на чергуванні, спав по дві години. 28 травня збив «Шахед», що летів уночі в бік Чернігова. 30 травня керівництво відпустило до доньки в дитячий садок на випускний.
Перед початком свята чоловік сидів на стільчику, які підготували для батьків. Час від часу протирав очі. Видно — не виспався. Як тільки заграла музика і вийшла в залу донька, 5-річна Соломія, збадьорився.
— Перед святом поспав три години, — каже Ярослав Шестак. — І вдень працюємо, а вночі ловимо «Шахедів». Сьогодні, на жаль, не попали, позавчора збив. Ще і ролик на відео встиг зняти (в інтернеті є ролик, на якому в темноті гул «Шахеда» і чутно голос за кадром: «Давай, давай. Де ти? Тихо-тихо». Постріли і крик: «А-а-а-а, є-є-є-є»). Я кричав від радості, що нікуди більше не долетить, а впав і уламками нічого не зачепив.
— Чим збиваєте? Як цілитеся?
— Кулеметами. Прислуховуємося, де летить. Гуде сильно. На нього направляємо спеціальні ліхтарі. Світловими променями підсвічуємо і стріляємо.
— Скільки кави випили, аби не заснути?
— Багато, — відповідає Ярослав.
— Мілі-і-і-он кав, — додає масштабу донька, яка крутися біля татка, час від час обіймаючи його за ногу.
— Служу з грудня минулого року, — продовжує про військове. — До цього працював директором елеватора в Мені. Пішов сам.
— Такі посади можна бронювати.
— Так, але повістку не чекав. До цього з військовою справою був не знайомий. Тільки, коли вчився, проходив військову кафедру. Дружина з донькою були в Польщі, повернулися.
Наша дитина спить спокійно, знає, що татко поряд.
— А коли приїжджає, гуляю з ним. Не розлучаюся, — знову підхоплює донька.
— Яку школу вибрали?
— Планували третю. Але немає поруч бабусь-дідусів, аби підстраховували, забирали. Підемо в приватну, в «Унікум». А далі буде видно.

У стилі «Мавки» із ланчбоксами

Перед початком свята Світлана НІКІТЧЕНКО, директорка дитсадка №1, попередила батьків: в разі повітряної тривоги треба спуститися в укриття. Або батьки можуть забрати дітей в інше безпечне місце. Після закінчення тривоги свято продовжиться. Навіть, якщо тривога буде більше трьох годин, свято відбудеться. Бо всі прийшли гарні, із зачісками. Постійно в руках тримала телефон, спостерігала за картою тривог.
— Боже, якщо ти є, нехай нас омине, — тихо нашіптувала Світлана Володимирівна, дивлячись в телефон, як червоніє Сумська, Харківська області.
Мабуть, вищі сили її почули. Свято пройшло без тривог, вклалися в годину, у стилі мультфільму «Мавка».
— Удома в нас була імпровізована сцена, Єва проводила репетиції, — каже про підготовку до випускного 40-річний Андрій ХРЯПА, прокурор обласної прокуратури. — Я дуже хвилювався. У мій час такого святкування випускного в дитячому садочку не було. Але ми йдемо вперед і це добре.
— У багатьох садочках на випускні перестали дітям дарувати подарунки.
— Батьки спілкуються в чаті. Там мільйон пропозицій і мільйон контрпропозицій. Хотілося, щоб було приємно, цікаво і корисно. Для подарунка вибрали ланчбокси (пластикові контейнери для їжі, бутербродів). Знадобляться для школи. У мій час ланчбоксом був кульок, — жартує. — А в ньому два шматки хліба, перемазані повидлом.
— Де плануєте далі святкувати?
— Мене, на жаль, на продовженні не буде. Усього на годинку відпросився з роботи. Дружина разом з донькою підуть у «Базис». Це ж свято для дітей: аніматори, ігри.

Уперше на випуску «зірок»

25 травня дитячий садок №54 випустив 16 діток. Із трьох груп. Батьки на такому дитсадківському святі були вперше і востаннє.
— За весь час, що ми ходили до дитячого садка, нам не дозволяли бути присутніми на святах, — каже Олена КРИЖАНОВСЬКА, мама випускниці Поліни. — Спочатку діти були малі. Потім карантинні заходи. Зараз війна. Для батьків на святах знімали відео, викладали в нашу спільну групу. На випускний завідуюча дозволила бути присутніми. Сльози на очах, емоції переповнюють.
— Хотілося, щоб батьки побачили працівників всіх разом, хто саме був з ними всі ці роки, — розповідає 34-річна Юлія ШЕВЧЕНКО, музична керівниця. — Вирішили, що це наш зірковий випуск. Кожному зробили по зірці, яку вішали, як медальки, на шиї. В інтернеті знайшли ідею, далі підганяли все під себе. Вийшло непогано.
* * *
До 31 травня випускні пройшли в усіх чернігівських дитсадках. У школи міста прийняли 1898 заяв до першого класу.
Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фото автора

Ярослав Шестак і Соломія