З міського телеканалу — на донецький напрямок 

26.06.2024 | Війна

Діна Вонг, пресофіцерка у першій танковій. Фото надане Діною ВОНГ

Діна ВОНГ — чернігівська журналістка, яка за три тижні до повномасштабного вторгнення зняла сюжет, як жінки стають на військовий облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (військкоматі). Вона і сама стала на облік як військовозобов’язана.

У січні 2023 року мобілізувалася з посади ведучої міського телеканалу «Новий Чернігів». Зараз Вонг — пресофіцерка Першої окремої танкової Сіверської бригади.

Про свої задачі та мотивацію

У журналістиці Діна дев’ять років. Після університету працювала в газеті «Чернігівські відомості», потім перейшла на телебачення. Стати військовою не мріяла, але думки працювати в поліції були. Сьогодні ж вона стоїть на захисті країни.

Пресофіцерка показує роботу Першої танкової, супроводжує цивільних колег. Були виїзди на нуль. Там, де її підрозділи, там і Діна. Зараз на донецькому напрямку.

— Журналістика не менш важлива, але на війні потрібні люди. Треба розставляти пріоритети, що я й зробила, — пояснює свій вибір. — Якщо можу зробити більше тут, чому ні?

За росіянами спостерігає на моніторі. Відео передає дрон.

— Коли мене запитують, чи стріляла я, то це мається на увазі, чи стріляла я у ворога, — уточнює. — Мені ще не доводилося цього робити. Був період, коли працювала над аналізом того, що відбувається, переглядала відео.

Діну, як і багатьох, сильно зачепило те, що відбувалося в лютому-березні 2022 року.

— Хотілося допомогти військовим, дати відповідь за те, що сталося і що зробили росіяни з моїм містом, з моєю областю, — каже пресофіцерка. — Перші пів року несла службу не в Першій танковій, потім уже запросили, сказали, що є можливість і посада. Я погодилася. Бо для мене наша Перша танкова — один із найцінніших підрозділів Збройних сил України. Там служить багато чернігівців. Перша танкова врятувала мені життя під час блокади міста, саме вона відбила ворога.

Діна в штаті служби зв’язків з громадськістю — єдина жінка.

— У нас невеликий штат, — одразу пояснює, чому так. — У Першій танковій до тебе ставляться залежно від того, який ти фахівець. Бувають моменти, коли дарують квіти. Приміром, на день народження. Але на службові обов’язки це не впливає.

У бригаді вже видають жіночу форму

Перша військова форма, яку видали Діні, була трішки завелика, довелося підшивати. Другий комплект купила, він потрібного розміру.

— У ЗСУ вже є жіноча військова форма, — стверджує Діна. — Знаю, що в Першій танковій отримували. Я поки що не встигла. Не було часу поїхати. Видали шолом, автомат. Бронежилетом користуюся тим, що надала держава. До якості претензій нема. Але є військові, які підбирають спорядження під себе. Це питання власної безпеки, а відповідно й ефективності виконання завдань.

Конкурс «Честь професії» та інші «мирні» моменти

Два роки поспіль її запрошують вести церемонію нагородження столичною журналістською премією «Честь професії». Цьогоріч Діна була на сцені у військовій формі. Торік — у сукні.

— І тоді, і зараз відпустили на кілька днів, — каже Діна. — Концепція конкурсу, наскільки я розумію, така, що ведучі повинні бути військовослужбовцями. На сцену виходила у своїй формі.

Для мене важливо, що до нагородження були представлені журналісти, які ризикували життям, аби підготувати такі матеріали, доклали великих зусиль, аби світ дізнався про вражаючі і шокуючі факти. Серед цьогорічних номінантів і переможців була журналістка, яка зараз в окупованому Криму. Мені приємно, що вже вдруге запрошують у якості ведучої на такий серйозний конкурс.

Під час відпустки Діна побула з родиною, зустрілася з друзями. Зайшла на роботу до колег.

Увесь вільний час треба використовувати на відпочинок, пересвідчилась Діна. Якщо можна поспати, то треба це робити. Бо на службі військові 24 на 7. І в будь-який момент  може бути дзвінок, на який треба відреагувати.

Іноді є можливість вдягтися в цивільне. Військові на лінії бойового зіткнення перебувають не постійно. Ті, хто тримає оборону, за можливості міняються, відпочивають.

До багатьох речей Діна почала ставитися спокійно. Найгірше вже відбулося — початок війни. Найважче сприймаються втрати побратимів. Але пресофіцерка налаштована позитивно — на Перемогу.

Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фото з інтернету

Підготовлено за сприяння Волинського пресклубу