78 літрів малинового варення для ЗСУ зварили Василь Кислий з мамою Оленою. Зібрати 40 кілограмів ягід допомогло десять односельців з Ковпити.

11.12.2023 | Війна

Частину банок уже забирають на фронт Василь Пустовійт та Роман Бригинець .

— Василь Пустовійт і Роман Бригинець якраз у відпустці, — розповідає 33-річний Василь КИСЛИЙ з Ковпити, села за 40 кілометрів від Чернігова. — Завтра забере Василь Пустовійт. Він з Ковпити. І Рома Бригинець, він з Ревунового Круга, хуторка біля Ковпити. Рома сам має заїхати. Він мій однокласник. Хлопці  скоро будуть повертатися у військо, один розвідник, інший танкіст.
Решту варення передам тим, чиї родичі — чоловіки, сини, батьки — зараз на війні, — продовжує Василь Васильович. —  Хай зв’яжуться зі мною, мій телефон: 093-019-82-83. Адже, напевно, вони інколи пересилають передачі. Якщо варення лишиться, волонтерам віддам. 78 літрів — 150 банок — це небагато. Туди 10, туди 15. Похолоднішає, попит збільшиться. І смачно, і від застуди допоможе.
Ягоди збирали в моїх насадженнях. У мене під малиною соток 80. Сезон збору закінчився. А я походив, подивився — вона ще є. Думаю, щоб не пропадала, треба зібрати та закрити, буде користь.
Дав оголошення в телеграмі та фейсбуку. Думав, що більше відгукнеться помічників, але прийшло 10 чоловік. Я був одинадцятий. За роботу не платив, це була добровільна акція. Назбирали до 40 кілограмів. Якби прийшло більше людей, був би більшим і збір.
— Може, ще лишилася на кущах?
— Ні, 23 вересня вона вже така була — неміцна. Залишки основного врожаю.
Цукру купив 100 кілограмів. 1530 гривень мішок цукру. У мішку 50 кіло. Але витратили на варення не 100 кілограмів, а 50. Брав із запасом.
Кришки купив. Банки купив. 100 штук півлітрових, 20 гривень одна банка. Плюс 15 — 0,7-літрових. І люди приносили свої банки, я просив.
Варили з мамою, Оленою Григорівною. На звичайній грубці, у кухоньці, у двох чавунах. Закатували — або в твіст-банки (із закруткам), або ключем. Варила мати, закатував я.

Тамара КРАВЧЕНКО