ВАЛЕНТИН ЛЄСКОВ ЗАХИЩАЄ НА СУДІ ВЖЕ ДРУГОГО РОСІЯНИНА

17.08.2023 | Війна

У СПРАВІ КРАСНОЯРЦЕВА ДОПИТАЛИ СВІДКІВ І ПОТЕРПІЛИХ

 

10 серпня в Новозаводському суді Чернігова продовжили слухати справу російського пілота Олександра Красноярцева. Судять за статтею порушення законів ведення війни. Потерпіла — 39-річна Світлана Войтешенко. Вона сестра 42-річного Віталія Сергієнка, якого збитий Красноярцев застрелив 5 березня 2022 року, коли тікав від тероборони, військових, сбушників. Хотів сховатися в курнику, але з лопаткою вийшов власник, Віталій Сергієнко. Красноярцев застрелив його з пістолета, а сам перескочив у сусідній двір Авраменків, ховався в сараї, звідки його дістали хлопці з тероборони: Іван Лут та Павло Коваль.

У квітні минулого року Кирило Буданов повідомив, що пілота обміняли на п’ять наших льотчиків. Прокуратура області довела і передала справу до суду.

Прокурор Кирило Пугачов. Справу розглядають три судді: Олександр Деркач,  Наталія Маслюк, Світлана Ченцова.

— Я захисник Красноярцева, — каже Валентин ЛЄСКОВ, адвокат. — Призначений за ухвалою суду центром надання правової допомоги. Така процедура. Усім відомо, що він десь у росії, сюди, звичайно, не приїде. Але за законом ми повинні все робити правильно.

— Як воно, захищати росіянина, який бомбив Чернігів?

— Багато хто запитує. Так само, як і бути захисником убивці. Йому загрожує довічне ув’язнення. Це не перша справа по захисту росіян. Захищав Кузнєцова, який катував нашого жителя.

— Коли засудять Красноярцева?

— Думаю, справа вже йде до логічного завершення. Допитані свідки, потерпілі. Вирок буде, якщо не в серпні, то у вересні.

 

Юлія СЕМЕНЕЦЬ