У СЕЛІ ДЕСНЯНКА ПІД ЧЕРНІГОВОМ РОСІЯНИ ВДЕРЛИСЯ В ДІМ ОЛЕКСАНДРА ДЕМИДЕНКА, ДЕПУТАТА ОБЛАСНОЇ РАДИ

10.03.2023 | Війна

ДИВАНИ ПОРІЗАЛИ, ЗАБРАЛИ ТЕЛЕВІЗОР, МІКРОХВИЛІВКУ, ВИРВАЛИ ПОСУДОМИЙНУ МАШИНУ, ПОКРАЛИ ОДЯГ, НАВІТЬ НІЧНІ СОРОЧКИ ДРУЖИНИ

Село Деснянка Новобілоуської громади, що біля Чернігова, майже місяць було в окупації. У Деснянку заїхали 5 чи 6 березня, а виїхали 1 квітня, зранку, години до 10. Мешканці натерпілися жахіть.
39-річний Олександр Демиденко, депутат обласної ради, підприємець-аграрій, зняв на фото та відео те, що побачив у своєму домі та в дворі після окупації. Погнуті ворота, побиті та покручені доріжки, закривавлене ганчір’я. Під парканом гора сміття – банки з-під пива, пляшки від йогуртів, коробки від соків, ганчірки, картон, об’їдки. У домі орки залишили безлад.
– Вони жили тут майже місяць, – описує Олександр Миколайович. – Танками їздили по моєму двору. Танки у дворі стояли, також «Гради» (системи залпового вогню), глушилка зв’язку. Ворота порозбивали. Я поробив уже по новому все.
У домі розграбили. Дивани порізали. Меблі попсували. Що не могли забрати, побили, порубали, поламали. Вкрали телевізор, домашній кінотеатр, всю техніку кухонну, посудомийку вирвали, мікрохвилівку забрали. Покрали одяг з шаф. Нічні сорочки дружини позабирали.
– Вас не було у Деснянці в той час?
– Не було. І в Чернігові не було. Я в перший день, коли почалося, вивіз сім’ю на захід України. Повернувся відразу, як вийшли вони. Я в Києві був. І наступного дня приїхав у Чернігів.
Тамара КРАВЧЕНКО
1. Фото та відео надане Олександром Демиденком: такого натворили окупанти.
2. Олександр Демиденко, фото з інтернету