У Чернігові жодного втікача з фронту не спіймали?

8.03.2024 | Війна

У минулому номері «Весть» писала про втікачів. Це ті, кого призвали-мобілізували на фронт, а вони втекли. Пішки, на таксі, автобусі, автостопом. Їх називають або дезертирами, або сзчшниками. Дезертири — це стаття 408 Кримінального кодексу України. СЗЧ — це військові, які самовільно залишили частину більш ніж на три доби. За це передбачена кримінальна відповідальність за статтею 407 «Самовільне залишення військової частини або місця служби». Є ще й втікачі, які самовільно залишили поле бою. Це стаття 429 Кримінального кодексу. За всіма статтями передбачено суворе покарання.

Якщо такі факти є, командир дає доручення провести розслідування. Встановили, що причина не поважна, звертаються до поліції. Вони, за процедурою, відкривають провадження, дані заносять в Єдиний реєстр досудових рішень. Далі справа йде до Державного бюро розслідувань. Опитують свідків, порушника і передають справу до суду.

Скільки їх у Чернігові та області? У Державному бюро розслідувань пояснили, що не рахують втікачів. Спеціалізована прокуратура у сфері оборони центрального регіону повідомила: на даний час здійснюється одне досудове кримінальне провадження за статтею 429 — військовий самовільно залишив поле бою, — яке не стосується мобілізованих з Чернігова та області. Адвокати кажуть, у чернігівських судах багато кримінальних справ щодо сзчшників.

Тим часом на інформативних сайтах почав гуляти анекдот: «Житель Чернігова приховував у своєму льоху до 30 ухилянтів, доки вони не зрозуміли, що він з них формує роту».

— Це правда, таке було в Чернігові?

— Це прикол? — коротко відповіла Наталія СЛАБЕНЯК, речниця Нацполіції в області.

 Юлія СЕМЕНЕЦЬ