У Чернігівському прикордонному загоні новий начальник. І неприємність

11.01.2024 | Війна

Наказом голови Державної прикордонної служби полковник 46-річний Роман Кігівчак призначений новим керівником Чернігівського прикордонного загону імені князя Володимира Великого. Наприкінці минулого року він приступив до служби.

Кігівчак родом зі Львівщини. Офіцерську кар’єру розпочав у прикордонних підрозділах Південного регіонального управління. Обіймав керівні посади різних рівнів у Східному, Західному, Північному, Азово-Чорноморському, Донецько-Луганському управліннях. До призначення в Чернігів виконував обов’язки начальника штабу Чопського прикордонного загону.

Кігівчак змінив на посаді  46-річного Олександра Чорного, котрий керував Чернігівським прикордонним загоном з січня 2020 року. Полковник Чорний продовжить службу в Західному регіональному управлінні Державної прикордонної служби.

Можливо, кадрова перестановка випадково збіглася з появою відео про Олександра Кияшка, начальника вузла зв’язку, прикордонника Чернігівського загону, та відбулася майже одночасно. Телеканал «россия 1» показав Кияшка і його службове посвідчення, на якому підпис Чорного.

«А вот с Александром Кияшко случай особый. Майор-связист, носитель больших секретов рассказывает много интересного о современних реалиях украинской пограничной службы. Он приехал через Турцию в россию и уже работает на пользу нашей страны», — розповідає голос за кадром. Сам же Кияшко каже: «Я принял решение перейти на сторону российской федерации, потому что не хочу учавствовать в боевых действиях. Политических взглядов руководства Украины я не разделяю».

При цьому він не дивиться прямо в камеру, підняв очі до стелі. Це наштовхує на думку, що не все так однозначно в цій історії. Його могли викрасти, катувати, шантажувати, змушувати говорити на камеру. Кажуть, Кияшко прослужив 23 роки, отримував  більше 50 тисяч гривень  зарплати.

— Майор Олександр Кияшко проходив службу у 105-му прикордонному загоні. У грудні перебував у відпустці, на роботу не повернувся. На даний момент служба офіцера призупинена. Що могло вплинути на вчинок військовослужбовця, встановить слідство, — повідомила 42-річна Галина ШЕХОВЦОВА, речниця прикордонного загону.

Валентина ОСТЕРСЬКА, фото з інтернету

Олександр Кияшко, кадр з ростелебачення