Тяжко поранений Олексій Приходько, почесний громадянин Чернігова. Він в реанімації лікарні «Феофанія». Втратив ліву ногу і пальці на лівій руці. Потрібні донори з третьою негативною групою крові

6.06.2024 | Війна

Алла Приходько, дружина, з донькою Богданою та Олексієм в мирний час

46-річний Олексій Приходько, чернігівець, військовий, командир гранатометного відділення гранатометного взводу механізованого батальйону, в реанімації лікарні «Феофанія». Стан важкий. Дружина, 42-річна Алла Приходько шукає донорів крові.

— Чоловік зараз в реанімації, — каже телефоном Алла ПРИХОДЬКО. — Лікарям довелося повністю ампутувати ліву ногу. Права переламана. Вказівний, середній пальці на лівій руці теж довелося ампутувати, безіменний частково.

10 квітня чоловік поїхав на донецький напрямок, між Волновахою і Старомайорським 20-го був поранений. Машиною віз на нуль хлопцям боєкомплект. Спочатку Олексія відвезли в запорізьку лікарню. Потім в Дніпро, в обласну лікарню імені Мечникова. З 4 травня в Києві.

Олексій Приходько працював в охороні на ринку «Нива» в Чернігові.

— У 2015-16 роках мобілізували, ніс службу в АТО. У 2019-му підписав контракт, — продовжує дружина. — Коли почалося повномасштабне вторгнення, був у складі гранатометного взводу механізованого батальйону на новоселівському напрямку. Отримав орден «За мужність» ІІІ ступеня. Під час бою знищив два російських танки Т-72, пошкодив російського «Тигра», загинуло п’ять росіян. У листопаді 2023 отримав звання «Почесний громадянин міста Чернігів». На врученні був.

— Лікарі дають якісь прогнози?

— Ні, не кажуть нічого. У нього почався сепсис. Роблять діаліз, бо нирки не працюють. Інколи чоловік приходить у свідомість.

— Лікування безкоштовне?

— Так. Єдине, що потрібно — кров. У чоловіка не поширена група крові, третя негативна (-). Самі шукали донорів. Медики сказали, краще донорів привозити в лікарню. А з цим важко, знайти п’ятьох з такою групою крові. Не всі хочуть їхати (через блокпости, – авт.), особливо чоловіки.

— До нього пускають?

— Так. Кожного дня мене пускають до нього в палату. Ми з Богданкою в лікарнях з першого дня. Я не працюю, готувала доньку до першого класу. Їй шість років. Залишити ні з ким. Знімаємо кімнату в гуртожитку сімейного типу. В Чернігів приїжджаємо, коли потрібно брати довідки для підготовки в школу.

Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фото з інтернету та сімейного архіву