Тетяна Ведмідь думає, що їй хтось позаздрив
Десять томів справи. 25 свідків. У Новозаводському районному суді Чернігова розпочався розгляд резонансної справи, пов’язаної з отриманням компенсації на відновлення будинків, пошкоджених внаслідок бойових дій. Це перша в області така справа.
Потерпілою стороною виступає Міністерство розвитку громад та територій. Підозрюваних двоє: 39-річна Тетяна ВЕДМІДЬ, начальниця відділу житлово-комунального господарства та благоустрою Киселівської сільської ради Чернігівського району, та 66-річний Анатолій Скепський, будівельний експерт з Чернігова.
Скепського правоохоронці обвинувачують у складанні та видачі свідомо підроблених документів, що посвідчують факти та надають певні права (ч. 2 статті 358 Кримінального кодексу), складанні та видачі свідомо підроблених офіційних документів, вчинених повторно, за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 статті 358), зловживанні владою, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 статті 28, ч. 2 статті 364).
Тетяну Ведмідь називають організаторкою схеми. Їй інкримінують зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки, за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 статті 27, ч. 2 статті 28, ч. 2 статті 364 Кримінального кодексу), організацію складання та видачі експертом свідомо підроблених офіційних документів, вчинених повторно, за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 статті 27, ч. 3 статті 358). У разі доведення вини обом загрожує до шести років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.
Суть звинувачення оприлюднена на офіційній сторінці обласної прокуратури.
Тетяну Ведмідь підозрюють у тому, що подала неправдиві відомості про руйнування свого будинку та будинку батька. І отримала з державного бюджету майже 400 тисяч гривень компенсації.
— Сподівалася, що провадження закриють ще під час досудового розслідування. Бо в цій історії немає жодної правди, — зітхає Тетяна Ведмідь. — Батьківський будинок у Березанці, мій у Киселівці. У 2022 році під час окупації були пошкоджені.
Біля будинку батьків розірвалися два снаряди. Побиті уламками стіна та дах, повилітали вікна, фундамент у тріщинах.
У моєму домі пошкоджений фронтон. Внаслідок вибухової хвилі з’їхав шифер з одного боку. Сталося затікання стелі. Його до цього часу видно. Нас тоді не було, виїхали. Чоловік спочатку був у теробороні. Потім його мобілізували. Ми з дітьми таке пережили: зі стелі капає, усе горище застелене клейонками. Тому я одна з найперших подала на «єВідновлення». Компенсацію отримала в кінці 2023 року, батьки — трохи раніше.
Коли поліціянти приходили з обшуками, бачили ті пошкодження, усе фотографували. А потім зробили висновок експерта, що безпосереднього влучання не було. Отож житло не пошкоджене внаслідок бойових дій. Отак.
Я показала, що гроші, котрі прийшли через «єВідновлення», — на рахунку. Їх нікуди не використала (йдеться про 181639,15 гривні. — Авт.). А мені відповіли: «Нам треба шукати». І забрали гроші чоловіка. Добре, що в Апеляційному суді розібралися і не наклали на них арешт.
Одразу після обшуків у матері стався інсульт, її паралізувало, потрапила до лікарні. У неї також шукали кошти, одержані за програмою «єВідновлення». Їх прийшло понад двісті тисяч гривень. А забирали навіть пенсію.
У громаді таких, хто одержав компенсацію за зруйноване і пошкоджене житло, багато.
— Чому саме з вами сталася така історія?
— Припускаю, людський фактор. Хтось позаздрив.
* * *
— Хай розглядає суд. І все встановлює, — каже про ситуацію 56-річний Володимир ШЕЛУПЕЦЬ, голова Киселівської громади.
Валентина ОСТЕРСЬКА
Пошук по сайту
Категорії
- Місто (774)
- Війна (275)
- Перехрестя (186)
- Політика (93)
- Кримінал (89)
- Здоров'я (76)
- Заєдісь! (58)
- Довоєнне (45)
- Весілля (32)
- Проєкт «Допоможи випускнику потрапити на шкільний бал» (29)
- Будмайданчик (26)
- Земля (21)
- Про простих (16)
- Промка (15)
- Чорна скринька (13)
- Життя (10)
- Жіноча рада (9)
- Акція (8)
- Про складних (8)
- Кіно (8)
- Ковід (8)
- Розгрузись (7)
- Новини (2)
- Точка зору (1)