Рештки Миколи Садового знайшли в канаві. Його ще в березні минулого року розстріляли росіяни

26.01.2024 | Війна

23 листопада між Іванівкою та Слободою, що під Черніговом, місцеві знайшли останки людського тіла. Біля поля в канаві побачили велосипеди, хотіли забрати. А під двохколісним —  останки тіла. З черепа залишилася тільки нижня щелепа. Частина кісток в одязі, частина без. У кишені були документи.

— Коли я приїхав на місце, то все, що залишилося від тіла, уже зібрали в чорний пакет, — каже Олексій ДЕРЕВ’ЯНКО, староста села Красне, що входить в Іванівську територіальну громаду. — Із того, що знаю, жителі Іванівки після комбайна на полях збирали кукурудзу. І дійшли до тієї канави. Там раніше стояла вода. У ній побачили два велосипеди, хотіли їх забрати. Коли підійшли ближче, пригледілися, — а там людські кістки. Викликали поліцію.  У правоохоронців є список безвісти зниклих. Перевірили документи, що були в кишені. Виявився наш, місцевий. Викликали цивільну дружину Наталію Тарасенко. Вона за речами впізнала.

— Кажуть, Микола зник під час окупації.

— Красне в окупації не було, але біля села і над селом літало добре. Сталося це в перші дні березня минулого року. Троє місцевих на велосипедах поїхали в бік Іванівки. Куди прямували, не знаю. За селом їх побачили рашисти. Миколу застрелили на місці і покинули. А двох інших забрали в Ягідне і теж вбили.

— Коли будуть ховали Миколу?

— Невідомо. Відкрите кримінальне провадження. Поліцейські проводитимуть розслідування. Також рештки будуть ідентифікувати, чи, дійсно, належать Миколі Садовому. І тільки після остаточного висновку, що це дійсно він, слідчий підготує постанову на видачу, тоді і зможемо поховати.

— Багато безвісти зниклих?

— Із Красного такий був один.

 

Біля Шестовиці знайшли не Олександра Щербатого, а останки жінки.
Тіло закопали ще до вторгнення

 — Як сказали мені експерти, тіло не чоловічої статі, — каже Сергій МЕДВЕДЄВ, староста Шестовиці. — Чи то дівчина-підліток, чи то жінка. Закопали ще до російського вторгнення. Хто вона, не знаю. Чи ідентифікували? Тому є мізерний шанс, що Олександр Щербатий живий. Віримо і надіємося на це.

Минулого тижня до мене приїздив чоловік, звати Микола, з Михайло-Коцюбинського. Місяць тому на старій київській дорозі (Чернігів – Вишгород), на узбіччі побачили тіло. Це був його кум. Казали, що біля того місця знайшли чоловічий чобіт і нижню кінцівку. Чия вона, невідомо. І такі знахідки, на жаль, ще будуть довгі роки.

12 вересня біля Шестовиці під Черніговом (Киїнська територіальна громада) лісівники під час санітарної вирубки лісу знайшли останки. Частина кістки стирчала з-під землі. Викликали поліцію. Розкопали. Тіло було в пакеті. Джинси, светр. Тоді припускали, що то 48-річний Олександр Щербатий, житель Шестовиці, працівник департаменту агропромислового розвитку ОДА, який зник ще під час окупації, 11 березня минулого року. Вийшов з дому і не повернувся. Рідний брат  Андрій Щербатий відразу сказав, що то не Олександр.   Одяг був інший. Ще одна причина — на черепі в районі потилиці була дірка, схожа на сліди від трепанації черепа. Днями стали відомі подробиці про знахідку.

Юлія СЕМЕНЕЦЬ