Ракетний удар по Чернігову! Олена Коноваленко думала, що бомблять кінотеатр «Перемога», а потім — що її будинок

18.04.2024 | Війна

17 квітня, близько дев’ятої ранку, через десять хвилин після оголошення повітряної тривоги, чернігівці почули вибухи. Три одразу. Ракети «Іскандер» прилетіли в приміщення готелю, що неподалік «Чернігівської політехніки». В 16-ти будинках навколо повилітали вікна, двері. Постраждала Чернігівська районна лікарня, приміщення університету. Станом на ранок 18 квітня від ракетного удару загинуло 18 чернігівців і 67 поранені. Останніх постраждалих з-під завалів дістали сьогодні о п’ятій ранку.

Загинула 25-річна Аліна Миколаєць, лейтенантка поліції, інспекторка відділу реагування патрульної поліції Чернігівського рай управління патрульної поліції області.

Аліна Миколаєць. Фото з сайту Нацполіції

— Ми були на сьомому поверсі, — сидить на лавці, боїться підніматися в квартиру 44-річна Олена КОНОВАЛЕНКО. Дев’ятиповерхівка, де вона живе, неподалік місця удару. — Провела чоловіка на роботу. Син вчиться в школі дистанційно. Я прилягла на ліжко, ще полежати, поки не почались уроки. Тривога була, чула. І тут як шарахнуло! Подумала, що бомблять наш кінотеатр «Перемога». А тоді другий вибух… третій. Все летить, в голові промайнула думка, що бомблять наш будинок. А ми на сьомому поверсі. Попідскакували. З квартири повискакували, в чому були.

— Документи взяти встигли? — дивлюсь на чорний пакет, котрий жінка міцно тримає двома руками.

— Які документи? Хоч би ключі, — відкриває пакет. — Це все, що встигла схопити. Коли тікали, уламки вікон летіли. Вікна, балконні двері повністю повідкривалися. Хотіла закрити, не вийшло. Бігли сходами. По суцільному склу. Повилітали вікна, двері повиривало в під’їзді. Їх нам поміняли після бомбардування дворічної давнини.

— Куди бігли?

— В підвал, — показує за спиною вхід в укриття, що біля під’їзду. — Хоча і підвал би не врятував. Але вже наче і не на висоті.

— В квартиру піднімалися?

— Ні. І дивитися боюсь. І боюсь, що знову буде тривога, як вчора було: тривога за тривогою.

В машинах, що поруч на стоянках, стирчали уламки. «Швидкі» з’їжджалися з усіх лікарень міста. Поліцейські перекрили червоно-білою стрічкою дорогу, щоб не заважали рятувальникам, медикам. Рятувальники розбирали завали, медики вивозили поранених в лікарні. Власники пошкоджених багатоповерхівок вийшли на вулицю з совками, віниками, прибирали бите скло. О пів на дванадцяту дня розгорнули два намети, де надавали першу медичну допомогу. Комунальники, представники благодійних організацій обходили пошкоджені квартири.

Олена Коноваленко

* * *

Працівники ЖЕКів вже 17 квітня, коли завали ще розбирали, почали обхід квартир, котрі знаходилися в радіусі ракетних ударів, аби визначити потребу в будівельних матеріалах Про це повідомив Олександр Ломако, в.о. міського голови Чернігова, інформуючи про розгортання штабу ліквідації наслідків ракетних ударів. “Відповідальним особам поставлено завдання визначити місця для розселення людей, у кого буде потреба в тимчасовому житлі. Працівники ЖЕКів почали здійснювати обхід квартир, які знаходилися в радіусі ракетних ударів, аби визначити потребу в будівельних матеріалах. Вирішується питання з гарячим харчуванням для надзвичайників та всіх екстрених служб, які залучені до пошуково-рятувальної операції. Лікарні працюють в посиленому режимі, надають всю необхідну допомогу постраждалим».

Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фото авторки