У лікарні «Феофанія» помер Олексій Приходько, почесний громадянин Чернігова

13.06.2024 | Війна

Олексій Приходько

11 червня в київській лікарні «Феофанія» помер 46-річний Олексій Приходько, військовий командир першої танкової Сіверської бригади, командир гранатометного взводу механізованого батальйону. Восени минулого року отримав звання «Почесний громадянин Чернігова», за оборону міста у лютому-березні 2022 року. Був на новоселівському напрямку. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

— Не витримало серце, — тихо і невпевнено каже 42-річна Алла ПРИХОДЬКО, дружина, в обід 11 червня. — Навіть не перепитала, о котрій годині. Знаю, що зранку. Я, як завжди, об 11-ій ранку прийшла його провідати. А він вже був мертвий. Був ще в палаті. Думаю, це сталося напередодні мого приходу. Ще привела донорів, аби здали кров. У нього рідкісна група — третя мінус. (У минулому номері «Весть» писала: «Тяжко поранений Олексій Приходько, почесний громадянин Чернігова. Він в реанімації лікарні «Феофанія». Втратив ліву ногу і пальці на лівій руці. Потрібні донори з третьою негативною групою крові»).

Олексій Приходько був поранений 20-го квітня між Волновахою та Старомайським.

У нього були поранення внутрішніх органів: і шлунок, і кишківник, легені, — додає до переліку травм дружина. — Мабуть, серце і не витримало такого навантаження. Що і як далі, коли похорон — нічого не знаю. Сказали, що повезуть у морг. Наступного дня, 12 червня, треба йти до слідчого, брати довідки. Чи будуть проводити розтин, чи ні, не знаю. Сказали, що повинні подзвонити з чернігівського військкомату. Про смерть чоловіка написала друзям, які цікавилися його станом, здоров’ям. Вони знають. Ховати будемо вдома, в Чернігові.

Юлія СЕМЕНЕЦЬ