НІМЕЦЬКИЙ НАВАНТАЖУВАЧ КИСЕЛІВСЬКА ГРОМАДА ОТРМАЛА ЯК ГУМАНІТАРНУ ДОПОМОГУ

9.06.2023 | Війна
— За кермом тракторів з 11 років. У колхозі не вистачало водіїв, тому забрали мене. Їздив там, де не бачила міліція:), – жартує 53-річний Микола БІЛОУС, водій. Проживає в Брусилові. — У порівнянні з тими — це іграшка. Легенько натискаєш на кнопочки, ніби граєш на роялі, а він їде:). Не треба з тиснути на педаль з усієї сили. Колонки є, увімкну магнітолу і буду з музикою працювати.
— Не можливо порівняти. Сідаєш у нього і почуваєш себе королем 🙂. Усе «під ключ». Керувати легко, їде тихенько, — підтверджує 37-річний Сергій БАБИЧ, водій. — Роботи в громаді на ньому багато.
Німецька компанія Weidemann GmbH, що входить до групи компаній Wacker Neuson Group, надала безкоштовну благодійну допомогу для Киселівської сільської ради Чернігівського району у вигляді двох нових навантажувачів Wacker Neuson WL44.
Микола Білоус і Сергій Бабич, трактористи, працюють у відділі благоустрою, інвестицій та розвитку територіальної громади Киселівської сільської ради. Як управляти новою технікою чоловіків навчало ТОВ «Асбуд-Україна».
— Приблизна вартість одного навантажувача — 70 тисяч євро (два мільйони 800 тисяч гривень). Домовлялися напряму з виробником. Два навантажувачі для розчистки завалів Киселівської громади, однієї з найбільш зруйнованих в області, передали нам безкоштовно, — радіє новій техніці 42-річний Віктор КМІТА, волонтер. — Навчання водіїв, подальше обслуговування та доставку обох, а це близько двох з половиною тисячі євро (близько 100 тисяч гривень), оплатило ТОВ «Асбуд-Україна». Це гуманітарка технікою.
— У лютому-березні 2022 року в громаді частково зруйновано 468 будинків, з майже 2900, і одна багатоповерхівка на 25 квартир. Постраждали і шість об’єктів соціальної інфраструктури (ФАПи, бібліотеки, будинки культури). Ущент зруйновано 163 домоволодінь, з них 147 у Новоселівці. Решта в селах Товстоліс, Терехівка, Березанка, Киселівка, Малинівка, Стасі, — розповів 59-річний Володимир ГРАБИНА, заступник сільського голови Киселівської ТГ. — У громаді 55 грунтових доріг. Пошкоджені військовою технікою. Тому і тут будуть працювати нові навантажувачі.
* * *
— Під час активних бойових дій в області зруйновано більше восьми з половиною тисяч житлових будинків. Уже відновили близько двох тисяч. Ще у півтори тисячі тривають роботи, — розповів 40-річний Дмитро СИНЕНКО, заступник начальника Чернігівської ОВА.
Ольга САМСОНЕНКО. Фото автора

Трактористи Микола Білоус і Сергій Бабич

Навантажувачі

Момент передачі техніки