Михайло Симонов, медбрат халявинської психоневрологічної лікарні, а нині стрілець — на фронті, з 25 лютого 2022 року без відпустки
Головна » Війна » Михайло Симонов, медбрат халявинської психоневрологічної лікарні, а нині стрілець — на фронті, з 25 лютого 2022 року без відпустки
5.10.2023 | Війна
— Зустрічали на війні своїх пацієнтів? — звертаюся до 46-річного Михайла СИМОНОВА, медбрата (робив уколи, ставив крапельниці) Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні. Лікарню називають просто Халявином. Бо розташована біля села Халявин Новобілоуської громади.
— Зустрічав у перші місяці бойових дій, — відповідає. Михайло Симонов працював у 18 відділенні, тому, де обстежують та лікують засуджених за злочини. Наприклад, за вбивства, скоєні з особливою жорстокістю, вчинені при тяжких розладах психіки.
Нині Симонов — на війні. На сході, на «нулі». Тобто за нуль кілометрів від фронту, на найгарячішій позиції. Звичайний стрілець. Так сам сказав про себе. У руках автомат Калашникова. Пояснив, якою саме зброєю користується, у переписці. Спочатку зідзвонилися по мобільному. У трубці загуло, потім забулькало. Переписувалися в телефоні теж з перервами.
«Пішов добровольцем. Хоча по роботі мав бронь від призову»
Михайло Симонов на війні з 25 лютого 2022 року, з другого дня вторгнення.
У Халявині були бої. Село опинилося в окупації. Лікарню обстрілювали. І він пішов у тероборону.
— Ми і зараз тероборона, — говорить. — Нас прирівняли до ЗСУ.
Став добровольцем. Хоча по роботі мав бронь від призову. — Чому ж не скористалися? — дивуюся. Знаючи, що туди, де є бронь, влаштовуються навіть на пів ставки. Немає вакансій, шукають шляхи (знайомства, хабарі і т. д.).
— У місті була моя родина, рідні і близькі. Приходить час, коли просто береш і робиш свою справу. Там, де ти важливіший на даний час.
«Тут і без розладів з катушок злітають. Плюс контузії»
— Як ставитеся до змін у мобілізації? — запитую. — З 1 жовтня мають право призивати з психоневрологічними розладами, з якими раніше не брали. — На мою думку, це не дуже добре. Тут і без розладів з катушок злітають. Плюс контузії. — Скільки людина може витримати напруження, щоб лишатися адекватною? — Залежить від багатьох чинників. У кожного свій поріг. — Ви були у відпустці з початку служби? — З 25 лютого 2022 року я у відпустці не був.
«Якщо стрес, треба виговоритися»
— Застосовуєте медичні знання?
— Я стрілець, але медиків не вистачає, тож виконую обов’язки і як медик. Тільки тактична медицина (перев’язки, зупинка кровотеч, знеболення — надання допомоги на догоспітальному етапі при бойових діях). На все інше потрібна профільна освіта. — Чи служите свого роду жилеткою для друзів? Вам поплачуться, ви втішите. Може, і з ліків щось призначите як психіатр?
— Ліків не маю права призначати. А розмовляємо постійно. Якщо стрес, треба виговоритися.
«Зарплатня 20 тисяч гривень плюс 100 тисяч гривень бойові»
У лікарні за Симоновим зберігається робоче місце. Без зарплати.
— Зарплатня в армії йде, — говорить. — За місяць 20 тисяч гривень плюс 100 тисяч гривень бойові (100 тисяч платять саме на «нулі»).
Підтримує зв’язки з колегами. Наприклад, з Інною Скоріновою, лікаркою-терапевткою, гінекологинею психоневрологічної лікарні, Юлією Бондар, головною медичною сестрою закладу. Завдяки підтримці колег зібрали 40 тисяч гривень на тепловізор для Михайла та товаришів. Тепловізор — це прилад, який ловить тепло і допомагає ніби бачити в темряві.
«Утеплюємося як можемо. І в окопах, і в хатах на відпочинку»
— Яка допомога ще вам потрібна? — запитую. — Може, речі чи продукти?
— Та начебто такого вистачає. Чого немає, купуємо. — Як рятуєтеся від холоду? Чи зручні одяг, взуття? — Утеплюємося як можемо. І в окопах, і в хатах на відпочинку. Купуємо собі тепліші речі, ніж ті, що видають на службі. — Як годують? Кажуть, що достатньо вуглеводів (каш, картоплі), але малувато білків (м’яса, риби) та фруктів. — Не знаю, як в інших підрозділах, а в нас нормально. І сухпай непоганий.
«З ЦИМ складно»
— Чи є на війні секс? — З цим складно. — Ви одружені? — Розведений. Є двоє дітей.