Магазин «Продукти. Смачно» пронизала вибухова хвиля. Осколками побило товар

19.01.2024 | Війна

У суботу, 13 січня, під час падіння уламків ракети на Бобровиці вибухова хвиля накрила також магазин «Продукти. Смачно». Він якраз навпроти «АТБ». 

— Головне, що дівчата-продавчині не постраждали, — розказує  42-річна Оксана ХАЛИМОН, власниця мережі «Продукти. Смачно».  —  Бахнуло приблизно о 7.35, а магазин працює з 7.30. Дівчата якраз були в підсобці. Виносили товар. Завдяки цьому їм і пощастило. Якби були в торгівельній залі, їх добряче поранило б.

Осколки порозліталися скрізь по залі. Повилітали всі вікна, двері. Навіть ті, що з двору. Тобто воно хвилею зайшло в магазин і вийшло у двір.

Позакривали вибите. Замовили нові вікна, двері (будівлю я орендую).

Осколки попали в товар. Попробивало його. Багато зіпсувалося.  Хліб, дрібний товар, який лежить при касі: шоколадки, жувальні гумки, круасани. Це мої втрачені кошти, бо товар викуплений. Збитки ще не підрахувала.

Ми вже відчинилися —  тільки день побули закриті. Наводили порядок, прибирали.

— А пекарня, на яку отримали грант, відчинилася?

— Ні. Пекарня-піцерія буде в Ріпках. Там є великий магазин. При ньому хочемо зробити пекарню-піцерію, виграли грант. Відкриття затягнулося, бо довго обладнання не приходило.

Тамара КРАВЧЕНКО. Фото надане Оксаною ХАЛИМОН

У круасані стирчить осколок скла

 

Від падіння уламків ракети пошкоджень в «АТБ» на Бобровиці більше, ніж було під час облоги міста

13 січня о пів на восьму ранку уламки російської ракети впали на приватний сектор у мікрорайоні Бобровиця в Чернігові. Знову попало в приміщення «АТБ», що відновлювали і планували відкрити в лютому. Частина будівлі закрита зеленою плівкою, вибиті вітринні вікна.

— Усе розбите, — коротко характеризує наслідки 70-річна Галина ПАЩЕНКО, керівниця фірми «Аве Сан», яка займається відбудовою пошкоджених «АТБ» на Бобровиці, Старій Подусівці та ЗАЗі. — Є пошкодження несучих конструкцій.

Руйнувань від уламків ракети зараз більше, ніж було під час облоги Чернігова в лютому-березні 2022 року. Ми вже встигли замінити чорні панелі стінок зовні. Відновили вітражі. Був прикручений гіпсокартон, зроблене облицювання стін.

Зараз частково пошкоджена проводка. Розбиті світильники, холодильники. Відновленню не підлягають два кондиціонери. Вони були пошкоджені минулого разу, замінили, і знову побило.

— Збитки рахували?

— Ще ні. Треба, аби було обстеження спеціалістів, які вкажуть ступінь руйнувань. Після цього можна буде говорити.

— Відкриття «АТБ» на Бобровиці буде чи поки на паузі? Усі ділянки, де проходить відновлення, — власність «АТБ»?

— Так, це приватна власність. Але на сьогоднішній день невідомо, яке рішення приймуть власники. Думаю, це буде зрозуміло, коли підрахують збитки. Треба мінімум кілька місяців.

Від уламків ракети на Бобровиці було пошкоджено 28 приватних будинків. Повилітали вікна, двері, знесло шифер з дахів. Найбільше постраждали три будинки. Вилетіли балконні вікна в 20 квартирах дев’ятиповерхівки, що поряд. На місці працювали дснсники, медики, газівники, електрики, волонтери, психологи, поліцейські, сбушники, працівники Чернігівради.

Уламки вилучили, аби провести експертизу, іден­тифі­кувати тип ракети.

Комунальне підприємство «Деснянське» надало 50 осб-плит, аби забити вибиті вікна.

Власникам постраждалих будинків данська рада біженців обіцяє виплатити грошову компенсацію на відновлення.

Юлія СЕМЕНЕЦЬ