Костянтина Антонова зробили СЗЧшником-втікачем. А він пів року лежав убитий

20.06.2024 | Війна

Костянтин Антонов

4 червня в лісі біля Гончарівського Чернігівського району лісник знайшов могилу. Викликав поліцейських. Розкопали і знайшли тіло чоловіка. Документів, окрім банківської картки, не було. Припускають, що це 47-річний Костянтин Антонов, чернігівець, який зник під час проходження військової служби ще восени 2023 року.

— 19 липня минулого року сина мобілізували, — розповідає 77-річна Ніна АНТОНОВА, мати Костянтина. — Добре запам’ятала, це був мій день народження. Забіг додому, каже: «Я вже у формі, їду». Додому приїздив на вихідні. Жили десь у лісі, простудився, поклали в наш госпіталь. А потім у вересні перевели в Гончарівське. У сина в голові була гематома, треба було оперувати. Відмовився, ще до повномасштабного вторгнення. Але від служби не відмовився. Останній раз спілкувалися з ним у кінці вересня. А потім жодного дзвінка. Війна, хто знає, можливо, кудись відправили? Телефон не відповідав. Чоловік пішов до військкомату, написав заяву. Відповіді чекали місяць, а її так і не було. Вирішили звертатися в поліцію. Подзвонила, перепитала, чи можу до них звернутися. А вони сказали, що самі прийдуть. Прийшли, обійшли всі кімнати, можливо, думали, що ми його тут ховаємо.

Олександр та Ніна Антонови, батьки

Найняли адвоката. І з того часу йдуть відписки: одні пишуть, що сам залишив військову частину, інші, що не вийшов на шикування, — Ніна Іванівна показує сфотографовані документи на телефоні. І ксерокопії заяв, що писали до обласного військкомату, військової частини, поліції. «11.10.2023 молодшого сержанта на шикуванні  не було виявлено… в шпиталі, куди був направлений на лікування, не було виявлено… на телефонні дзвінки не відповідав, місцеперебування невідоме». Так написано у відповідях на запити адвоката із військової частини. У відповіді від командира військової частини від 10 грудня написано, що Антонов 10 жовтня самовільно залишив військову частину. За даним фактом проводиться службове розслідування. Матеріали справи будуть направлені до органів досудового розслідування. Відкрите кримінальне провадження за ч. 4 статті 407 («Самовільне залишення військової частини»).

— І тут, через пів року, приходять і кажуть, що лісник у лісі знайшов могилу. А там труп. Експерти після огляду казали: попередньо смерть настала приблизно в кінці вересня. При ньому була банківська картка на Костянтина Антонова. І жодних документів. Сказали, що треба їхати на опізнання і здавати зразок ДНК. Набрала слідчій. А вона каже: «Ніякого опізнання. Він дев’ять місяців пролежав у землі». Щось іще почала казати. Чи то я її неправильно зрозуміла, чи мені так здалося. Кажу: «Виходить, він сам себе пристрелив, викопав могилу, ліг і закопав?»

— Чому думаєте, що його застрелили?

— Нам нічого не кажуть. Свідоцтва про смерть немає. Треба чекати ДНК-експертизи три місяці. Два-три місяці тому мені наснився сон. Заходить Костя додому, такий гарний. Кажу: «Синок, ти вже вдома» — «Мам, повернувся». А в шиї у нього рана. Питаю: «Що це у тебе» — «Ай, мамо, нічого».

— До гадалок не зверталися?

— Ні, вірю в Бога, до них не зверталися.

Але він там був не один. Є командування. І поки ми не звернулися в поліцію, ніхто його не шукав.

Син був молодшим сержантом у розвідці. До мобілізації працював у чернігівській фірмі «Основа», проводив інтернет. Коли отримав повістку, сам пішов, хоча міг за станом здоров’я не йти. Під час навчання дзвонив, казав, що командування його хвалить. Із 10 потрапив 9 разів у мішень, — Ніна Іванівна показує останні фото сина, де він у військовій формі. — Онук надіслав. Бо коли приходив додому, хотіли з ним сфотографуватися, а він казав: «Мені не можна». Родина у нас військова. Чоловік — військовий льотчик, 30 років стажу, підполковник запасу. Пройшов Афганістан. Уявляєте, як йому зараз, коли кажуть, що син самовільно залишив військову частину? Тоді де він? За цей час його ніхто не затримав? Ні з ким не вийшов на зв’язок.

Рідні вважають, що Костянтина Антонова вбили і закопали в лісі. Сподіваються на об’єктивне розслідування. Не згодні, що їх син СЗЧшник-втікач.

Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фото автора і з сімейного архіву родини АНТОНОВИХ