Головна » Війна » Дар’я Демидова зустрічала полонених
15.05.2025 | Війна
Дар’я Демидова, парамедикиня швидкої допомоги
19 квітня напередодні Великодня додому повернулися 277 військових, які були в полоні. Армійці, нацгвардійці, прикордонники. Більшість молоденькі, 2000-х років народження. Найменшому всього 19. Багато хто пробув у полоні з 2022 року. Були морпіхи 501-го батальйону, які обороняли Маріуполь. У полон їх привів комбат. «Підполковник Микола Бірюков зібрав військових і попросив вибачення: «Ви ж розумієте, що я вам життя рятував?» — пише про цю невеселу історію «BBC-Україна».
Зниклий батальйон. Історія морпіхів, які за загадкових обставин опинилися в полоні росіян - BBC News Україна
Зниклий батальйон. Історія морпіхів, які за загадкових обставин опинилися в полоні росіян
Обмін полоненими був біля пункту пропуску Нові Яриловичі. На території Білорусі. Росія забрала 261 військового, з них — 15 поранених.
— Довелося їхати «за стрічку» вперше, — розповідає 33-річна Дар’я ДЕМИДОВА, парамедикиня. Координувала всі машини «швидких». — Страху, як такого, не було. Наших хлопців на обмін привезли на білоруських «швидких». Зрозуміла за номерами автівок. Пересадили їх на наші «швидкі».
Ми на п’ятьох «швидких» привезли на обмін 15 росіян після ампутацій. До речі, стан їх військових був набагато кращий, ніж наших.
Загалом на обмін їздило 20 машин. У кожній у Чернігів привезли по двоє-четверо військових віком 30-50 років. 31 пораненого. Навіть коли заїхали в місто, не всі розуміли, що вони вже вільні.
Усі стабільні. Більшість з ампутаціями та гнійними ранами. Після уламкових, вогнепальних поранень. В одного після відмороження була ампутація. Є з переломами кінцівок. Як не дивно, медичну допомогу їм надавали, — описує стан здоров’я вже колишніх бранців. — На жаль, у шести чоловіків туберкульоз. Їх перевозили та доставляли в лікарню окремо. З дотриманням санітарних норм.
У лікарні за дві години хлопці помилися та поїли. Далі їх повезли на лікування в госпіталі.