БІЛЯ ШЕСТОВИЦІ ЗНАЙШЛИ ОСТАНКИ ТІЛА. ПОЛІЦЕЙСЬКІ ПРИПУСКАЮТЬ: ЦЕ ОЛЕКСАНДР ЩЕРБАТИЙ. РІДНІ НЕ ВІРЯТЬ

17.11.2023 | Війна
12 вересня близько 11.00 в лісі недалеко від Шестовиці (село під Черніговом) лісники під час санітарної рубки дерев побачили частину кістки, що стирчала з-під землі. Викликали поліцію. Коли розкопали, виявили останки тіла.УВ пакеті. І рештки одягу. Поліцейські припустили, що це 48-річний Олександр Щербатий з Шестовиці. Він зник ще 11 березня 2022 року під час окупації села. Працював у департаменті агропромислового розвитку Чернігівської ОДА.
— Десь об 11.40 мені подзвонила його мати, — каже Сергій МЕДВЕДЄВ, староста Шестовиці. — Поліцейські до мене приїхали пізніше. Олександр Анатолійович зник, коли в нашому селі стояли російські війська. Пропав у селі, не в лісі. А залишки тіла знайшли в лісі, десь за кілометр. Під час окупації росіяни сказали: «Ідіть, заберіть свого бородача». Подумали — Сашко. Пішли, нікого не знайшли. А потім за фермою, за старою трасою побачили застреленого місцевого. Їхав на велосипеді.
У Щербатого є син, донька, мати, брат. Усі місцеві.
На власні очі, як зник, не бачив. Розповідали, зранку поснідав і пішов.
— Одна із версій зникнення: «рознюхував», де стоять окупаційні війська, допомагав військовим.
— Не знаю. Хотілося б вірити, що він десь у полоні і живий. Усі рідні одразу після деокупації здали ДНК. Експертиза точно покаже, чи його останки. Це не перший випадок, коли біля нашого села знаходять такі могили. 1 квітня теж виявили тіло. Спочатку думали, що то Саша. Не підтвердилося. Чоловік з Мажугівки. Ми так зрозуміли, що його змусили копати собі могилу, бо під ним лежала лопата. Друге тіло знайшли на фермі. РЕМівці ремонтували електромережі. При ньому були банківські картки, звідки він, не пам’ятаю, не місцевий. У лісі знайшли ще два тіла. З Деснянки. Швидко впізнали, при собі був паспорт. росіяни тоді привезли трьох. Усім зав’язали очі. Двох убили, третього відпустили. Потім уже привозили його на слідчий експеримент.
На місце не їздив, вистачило побаченого минулого року. Важко на таке дивитися. Біля тіла були теплий светр, джинси. Чи дівочі, чи дитячі. Невеликого розміру.
— Чому поліцейські думають, що це саме Сашко?
— Про нього ніде ніякої інформації немає. Бо в нас є один військовий, якого взяли 16 березня під Лукашівкою в полон. Рідні отримали листа про це у вересні минуло року.
— Не він, — впевнено каже Андрій ЩЕРБАТИЙ, брат Олександра. — Їздив туди, подивився на залишки. Жодна річ не співпадає з тією, в яку він був одягнений у день зникнення.
— Кажуть, що на черепі в районі потилиці дірка. Дуже схожа на трепанацію черепа. Краї кістки рівно обточені.
— Правда. Наскільки розумію — травма ця несвіжа. І вона не є причиною смерті. Але в мого брата подібних хірургічних втручань не було.
— Якщо про рідного нічого невідомо, звертаються до ясновидиць, ворожок.
— Такі кажуть, що з ним усе добре. Тому є надія, що ми його знайдемо.
Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фото з сайту ТСН