Щодня по 500 заяв до чернігівської поліції про знищене і пошкоджене майно
Головна » Війна » Щодня по 500 заяв до чернігівської поліції про знищене і пошкоджене майно
30.06.2022 | Війна
У Чернігові пошкоджено 101 багатоповерховий будинок (має пряме влучення), ще 551 будинок зазнав руйнувань від вибухів, що прогриміли поряд. Усі люди, оселі яких постраждали або були вщент зруйновані, мають право на отримання компенсації.
— Щоденно до чергової частини Чернігівського районного управління поліції надходить близько 500 заяв та повідомлень про пошкодження чи знищення майна громадян у результаті військової агресії рф. Подати заяву до ЧРУП ГУНП в Чернігівській області можна за адресою: м. Чернігів, вул. Старобілоуська, 4-а, — пояснює 30-річна Наталія СЛАБЕНЯК, завідувачка сектора комунікації Головного управління Нацполіції в області. — Для подачі заяви бажано мати документи, що підтверджують особу, право власності на майно (оригінал, копію, витяг), фото/відеофіксацію знищеного майна — за бажанням. Представнику юридичної особи необхідно мати довіреність на здійснення представницьких повноважень, документи, що підтверджують право власності на майно. В разі, якщо власники майна загинули, то родичі (діти/батьки) мають надати додатково свідоцтво про смерть, свідоцтво про народження тощо. Після подачі заяви та опитування громадянам видається довідка про долучення до справи в якості потерпілого, з якою вони далі звертаються до місцевих органів влади. У Чернігові — за адресою: вул. Шевченко, 9. Підприємці також мають звертатися із заявою про пошкодження або знищення майна.
* * *
Після того, як у міській/селищній/сільській раді зареєструють звернення, спеціальна комісія проведе обстеження, зафіксує всі пошкодження житла, оцінить вартість відновлення. До обстеження органи місцевого самоврядування залучатимуть фахівців, які мають відповідну кваліфікацію. Рішення, кого саме залучати, приймається органом місцевого самоврядування залежно від характеру та складності виконання окремих робіт з обстежень. Адже у кожного будинку є свій ступінь руйнування. Після обстеження складають звіт з висновком про технічний стан і рекомендації щодо подальшої експлуатації. Тобто чи виконувати роботи з відновлення або демонтаж, чи ліквідацію цієї будівлі. Саме цей звіт є підставою для виконання робіт. Розмір грошової компенсації буде визначатись за результатами оцінки вартості відновлення пошкодженого об’єкта. Рішення про надання компенсації прийматимуть комісії, які мають бути створені виконавчими органами місцевих рад.
— Серед тих, хто втратив нерухомість, — власники невеличких крамниць, СТО і т. д. Фізичні особи-підприємці, представники малого і середнього бізнесу — на що вони можуть розраховувати?
— 20 березня Кабмін прийняв постанову «Про затвердження порядку визначення шкоди та збитків, завданих країні внаслідок збройної агресії російської федерації». У зоні відповідальності ОВА — житловий фонд і об’єкти ЖКГ, втрати земельного фонду і напрямки, за які відповідає департамент економіки: це визначення шкоди та збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям недержавної форми власності, що знаходяться на території області, — розповідає 59-річний Юрій СУХОМЛИН, заступник директора Департаменту економічного розвитку – начальник управління регіонального сектора економіки Чернігівської ОДА. — Але фізичні особи-підприємці не є підприємствами. Тому ми відразу зреагували на це і звернулися з листом до Мінекономіки. Бо саме Мінекономіки з Фондом державного майна відповідає за розробку методики оцінювання втрат. Нам сказали: «Підприємці будуть враховані».
Звісно, на підтвердження, що майно було пошкоджено, має бути довідка від ДСНС, що тоді й тоді-то, згорів або був зруйнований той чи інший об’єкт. Тобто має бути фактаж причинно-наслідкового зв’язку, що це сталося внаслідок бойових дій.
Методику Мінекономіки і Фонд держмайна мають розробити протягом пів року. Але голова ОВА розуміє, що пів року чекати немає сенсу. Вже зараз потрібно формувати первинний реєстр постраждалих. Бо через рік щось хтось собі спалить і скаже, що постраждалий. Наш народ же такий, трішки цікавий.
Орієнтуємо людей, аби вони зверталися до поліції, щоб мати довідку про відкриття кримінального провадження за фактом того, що сталося.
Просимо, якщо є можливість, гроші, бажання, оцінити збитки. Щодо компенсації. Я не знаю, за рахунок чого вона буде, чи за кошти репарації, чи з інших джерел. Це все буде вирішуватись на рівні держави.