ЧАСТИНУ “ХІМВОЛОКНА” БАНК “СІЧ” ВИСТАВИВ НА ПРОДАЖ
«Цех зберігання і наповнення кисневих балонів 99 літрів. Загальна площа — 1690,4 метра квадратного. Належить іпотекодавцю, на праві власності знаходиться у його володінні та управлінні. Є предметом іпотеки АТ «Банк Січ». Нерухоме майно реалізується відповідно до умов договору іпотеки». Такий лот з’явився на всеукраїнському сайті «Український універсальний майданчик» — оператора систем електронних торгів арештованого майна.
Адреса цеху кисневих балонів — Мазепи, 78. Така ж адреса «капрону», колишнього підприємства «Хімволокно», що вже давно не працює. У різних кутках підприємства притулились всілякі фірми, виробництва. «Капрон» почали продавати шматками?
Стартова ціна цеху — шість мільйонів 946 тисяч 190 гривень. Це зараз найдорожча подібна пропозиція в Чернігові. Заявки на придбання об’єкта можна подавати до 14 травня. 15-го — день проведення аукціону.
Цех — двоповерхове приміщення з червоної цегли. Побудоване 1987 року. Встановлені металопластикові вікна. У приміщенні новий ремонт.
— Усі 90 гектарів «Хімволокна» були за однією адресою, — пояснює 55-річний Микола МИХАЙЛЕВИЧ, колишній директор. — Підприємство не могло працювати без азоту. Він допоміжний продукт у виробництві іншого продукту. Для виробництва азоту був цілий цех повітрярозділення. Де повітря ділили на азот і кисень. Азот використовували, аби не було окислення вироблених матеріалів. А кисень залишався, як окремий продукт. Киснем наповнювали балони. Була ліцензія, його забирали лікарні. Застосовували не тільки в медицині, також при зварювальних роботах. Зараз, мабуть, уже ніхто не займається розділенням повітря.
— Подивитися цех можна? — набираю номер телефону Анжеліки РУДАКОВСЬКОЇ, яка вказана в документах як контактна особа АТ «Банк Січ».
— Це заставне майно банку. Він не володіє ним. Цех належить юридичній особі. Знаходиться в заставі. Банк від свого імені реалізує майно в рахунок погашення заборгованості. Ми вже розпочали процедуру продажу майна. Просто так приїхати і подивитися об’єкт не можна. Треба повідомити службу безпеки і власника, аби він дозволив пропустити на територію. Щодо документації — це до мене.
Приміщення належить ТОВ «Науково-виробничому об’єднанню Хімресурс». Керівник — Володимир КУРПАС із Сєвєродонецька Донецької області.
— Подивитися можна. Але я поки не в Чернігові, — каже по телефону Володимир Геннадійович.
— Як давно працювало виробництво?
— Запустили у 2021 році. Експорт був 80 відсотків на росію. Після початку війни роботу припинили. Поки відкриються нові ринки для продажу, нам важко.
— Ви відділяли кисень від азоту?
— Таке виробництво було ще при Радянському Союзі. Ми його оновили. Виробляли солі жирних кислот. Це наша технологія, і вона не продається. Окрім нашого підприємства в Україні таку продукцію ніхто не виробляв.
— Чим будете займатися після продажу?
— Ще не знаю.
Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фото з інтернету

Чернігівське Хімволокно. Літо-2011
Пошук по сайту
Категорії
- Місто (799)
- Війна (290)
- Перехрестя (189)
- Кримінал (95)
- Політика (95)
- Здоров'я (77)
- Заєдісь! (59)
- Довоєнне (45)
- Весілля (32)
- Проєкт «Допоможи випускнику потрапити на шкільний бал» (29)
- Будмайданчик (28)
- Земля (21)
- Про простих (16)
- Промка (15)
- Чорна скринька (13)
- Життя (10)
- Жіноча рада (9)
- Акція (8)
- Про складних (8)
- Кіно (8)
- Ковід (8)
- Розгрузись (7)
- Новини (2)
- Точка зору (1)