Два депутати обласної ради — 40-річний Сергій Пащенко, підприємець, та 49-річна Галина Синявська, заступник медичного директора по роботі з відокремленими підрозділами Чернігівської обласної лікарні, а також депутат Чернігівської районної ради — 50-річний Віктор Акименко, які пройшли від партії «Батьківщина» будуть позбавлені мандата. Таке рішення прийняли на конференції обласного осередку партії. Місце виключених депутатів мають зайняти кандидати, які на виборах 2020 року були наступними в списку — це Валентина Дзюба, перший заступник начальника Державної екологічної інспекції в області, чернігівка, та Валентина Мельник, вчитель куликівської школи. У Чернігівській районній раді замість Віктора Акименка депутатське крісло посяде Оксана Федорченко, вчитель чернігівської школи №35.
— Усі депутати, яких це стосувалося, були проінформовані про проведення конференції та запрошені для участі в ній. З чотирьох, по кому розглядалося питання, єдиний, хто приїхав —Андрій Костін, депутат Варвинської селищної ради, — пояснює 58-річний Іван Якуб, голова фракції «Батьківщини» в Чернігівській обласній раді.
— Іване Миколайовичу, чому саме цих трьох?
— Синявська, як тільки завдяки «Батьківщині» потрапила до обласної ради, зразу відокремилася і не увійшла до складу нашої фракції. Голосувала разом з більшістю за скандальні рішення, зокрема, забудову, де гаражі ОДА.
Щодо Пащенка, то він також заявляв про вихід з фракції й наразі з організацією не має жодних контактів. 23 лютого в реєстрі він вже не значився головою чернігівської обласної організації партії. Улітку в нас була сесія онлайн. Я його жодного разу не бачив на території України після деокупації Чернігівщини. Мені невідомо, чим він наразі займається.
Стосовно Акименка, рекомендація Чернігівської районної ради, що він не ходив на засідання. До того ж Акименко подав заяву про вихід з партії.
Відносно Костіна. За твердженням керівництва районного осередку, всупереч позиції партії, він голосував за закриття місцевих шкіл. По цьому питанню відбулася тривала дискусія. Вислухали депутата. Обговорили всі суперечливі моменти, і делегати конференції залишили йому мандат.
Неприємно дивитися на людей, які час від часу змінюють свої політичні погляди заради того, аби зайти в ради.
— Чому раніше не визначились?
— Законом передбачено, що через рік після виборів можна застосовувати імперативний мандат.
Рік минув у жовтні торік. Війна.
— Ви перші в області, хто застосував таку практику?
— Чув, що на різних рівнях обговорювалось таке питання. У новинах читав, що «зелені» таким чином відрахували 110 своїх депутатів по всій Україні.
* * *
— Для мене рішення конференції не стало несподіванкою. Адже раніше це питання обговорювалося. Я з 2010 і з 2015 років була депутатом Новозаводської районної ради Чернігова. І хоч у 2020 не потрапила в раду, допомагала і допомагаю людям, які до мене звертаються. І сама і через когось, — говорить 49-річна Оксана Федорченко.
— Ви станете депутатом облради? — зателефонувала 55-річній Валентині ДЗЮБІ.
— Для мене в якійсь мірі це передбачувано. Та ще ж всі процедурні моменти до кінця не пройшли.
Валентина ОСТЕРСЬКА