ВАЛЕНТИНА СЕНЬОК ВІДПРАВИЛА АТРОШЕНКУ ПОВІДОМЛЕННЯ І ВІДЕО, ОТРИМАЛА ТРИ РОКИ УМОВНО

15.06.2023 | Політика
Деснянський районний суд Чернігова виніс вирок 54-річній Валентині Сеньок — три роки умовно. Санкція статті, за якою її судили, передбачає від трьох до п’яти реально. Суд врахував, що жінка щиро розкаялася та повністю визнала свою вину, тому можливе її виправлення, без відбування покарання. Також постановив примусово безоплатно вилучити у власність держави мобільний телефон Samsung Galaxy А51 з сім-картою.
Як встановило слідство, Сеньок відправила повідомлення на мобільний міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку: «Поступите так же, как мер Конотопа, и люди будут Вам благодарны. Еще пару налетов и Чернигова не будет, и виновным сделают Вас». До вказаного повідомлення додала відеоролик, в якому невстановлений диктор схвально відгукувався про дії адміністрації Конотопа, яка нібито домовилась з представником російської федерації про здачу їм міста в обмін на нездійснення його обстрілів. Повідомлення мали спонукати Атрошенка вжити заходи до припинення спротиву російським окупантам, здачі Чернігова.
Сеньок інкримінували статтю 110 Кримінального кодексу «Посягання на територіальну цілісніть» (зокрема розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону на порушення порядку, встановленого Конституцією).
На допиті жінка пояснила, що третього березня 2022 року була біля аптеки на вулиці Чорновола, 13 у Чернігові. Почула звук літака, після чого почалося бомбардування. Було чутно шість вибухів, після яких лежало багато трупів, розірвані тіла. У цей час у ютубі в стрічці новин побачила відео про мера Конотопа, який пішов на співпрацю з окупантами, щоб зберегти місто. Те відео і відправила меру Чернігова.
Невдовзі Валентину Сеньок затримали і посадиливу СІЗО. На суд Атрошенко не приходив.
Валентина ОСТЕРСЬКА