ОЛЕКСАНДР ЛОМАКО ОЦІНИВ ФРАНЦУЗЬКІ ПОТЯГИ

2.12.2022 | Політика
38-річний Олександр ЛОМАКО, секретар Чернігівської міської ради, повернувся з робочої поїздки до Франції. Там спільно з мерами українських міст зустрічався з депутатами сенату, президентом Франції Емануелем Макроном, приймав участь у найбільшому в світі Конгресі мерів та президентів агломерацій Франції. Ця подія щороку збирає більше 10 000 міських голів та президентів. Але спочатку до Франції треба було добратись!
— Їхав з Києва потягом до Хелму, потім до Варшави, з Варшави до Парижу, а з Парижу до Реймсу. Дуже захоплююся французькими потягами. Відстань Париж – Реймс приблизно така ж, як Київ – Чернігів. Але потяг у дорозі 37 хвилин. Загалом, дорога непроста, нічого приємного в таких поїздках особисто для мене немає, – розповів Олександр Анатолійович. – Моя поїздка мала кілька завдань. Мери міст Чернігова та Реймсу підписали угоду. Вони запросили виступити перед зібранням у міській раді і провести ряд зустрічей щодо співпраці. Через те, що Владислава Атрошенка з незрозумілих причин, які ніхто не пояснює, не випускають з країни, у відрядження поїхав я. Був вражений підтримкою та увагою громади міста Реймс. Це дуже цікаве історичне місто, у нас багато спільного. Думаю, це буде ефективна для обох міст співпраця.
У Парижі я спілкувався з представниками регіону Іль-де-Франс щодо підтримки Чернігова під час зими, зокрема, постачання генераторів та бувшого у використанні громадського транспорту (автобусів). Також розказував про Україну та Чернігів на багатьох зустрічах: у сенаті та на зустрічі з мером Парижу — Анн Ідальго, дуже приємна жінка, яка щиро підтримує Україну. Багато спілкувався з представниками місцевого самоврядування з різних регіонів Франції та бізнесом. Є велика підтримка нашої країни та бажання допомагати.
Юлія СЕМЕНЕЦЬ
Фото з архіву Олександра Ломако
На знімку: зліва направо Олександр Ломако, Борис Філатов, мер Дніпра, Анн Ідальго, мер Парижу (крайня справа) та інші офіційні особи