«Наш край» визнали проросійським, діяльність заборонена

10.07.2024 | Політика

19 серпня Восьмий апеляційний адміністративний суд, який знаходиться у Львові, задовольнив позов Міністерства юстиції та заборонив діяльність політичної партії «Наш край». Підставою для позову стали документи СБУ. 

«Окремі екскерівники і функціонери цієї політсили причетні до проведення підривної діяльності проти України. Зокрема, вони поширювали антиукраїнську пропаганду, закликали до насильницького повалення конституційного ладу, а деякі із функціонерів перейшли на бік ворога і підтримали російську військову агресію», — заявили в Службі безпеки України.

Це рішення ще може бути оскаржене у Верховному Суді впродовж 20 днів.

Суд також постановив передати у власність держави майно, кошти й активи партії.

У Чернігівській міській раді у фракції «Наш край» зараз чотири депутати. Голова фракції 37-річний Олександр Луценко, генеральний директор ТОВ «Укркорд», 49-річний Віктор Бистров, перший заступник начальника Чернігівської міської військової адміністрації, 40-річна Наталія Рашина, комерційний директор  ТОВ «БУД-РМ», та 35-річна Марія РОДИКОВА, заступник директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації-начальник управління з питань фізичної культури та спорту.

 

— Що думаєте про заборону партії «Наш край»?

Ви вже вийшли з членів? — запитала

Марію Родикову.

— Я держслужбовець і не була в жодній партії, згідно закону про Державну службу. Я була суб’єктом висування.

 

— Чи плануєте складати повноваження, оскільки обиралися від «Нашого краю»?

— Це питання до голови фракції. Ми ще цього не обговорювали. Я у відпустці. І я ще не зв’язувалася з колегами.

 

«Якщо за законом треба буде, і з партії вийду, і мандат складу»

— Що думаєте з приводу закриття  партії «Наш край»? — запитала Віктора Бистрова.

— Що значить закриття партії? Є відповідне рішення суду. Залежно від того, що буде там написано, і від того, які дії мені треба буде вчинити згідно з посадою, я все виконаю.

— Чи будете ви подавати апеляцію?

— Особисто я — ні. По-перше, я не голова фракції. Подавати апеляцію можуть тільки сторони, які є у справі. Чи подаватимуть вони, не знаю. Депутат чи фракція не є юридичною особою.

По-друге, є певні обмеження по посаді, яку я займаю з серпня минулого року. Згідно з цими обмеженнями, політичною діяльністю я не займаюся.

— Ви вийшли з партії чи склали мандат?

 

— Якщо мені по роботі треба буде написати заяву про вихід з Чернігівської міської ради, я її напишу. Але станом на сьогодні я залишаюся депутатом. Я не маю за посадою статусу державного службовця. Якщо будуть зміни, якщо, згідно із законом, потрібно буде скласти депутатський мандат, я його складу.  Рішення суду буде виконуватися.

 

Якщо в мене буде заборона займатися певною діяльністю, я буду звільнений.

Це обговорювалося при прийнятті мене на роботу. Будь-які дії, які вимагає закон України, треба виконувати. Особливо під час воєнних дій.

— Чи були збори, обговорення у фракції з приводу заборони партії?

— Мені про це невідомо. Партійною діяльністю не займаюся з кінця серпня минулого року.

Олена ГОБАНОВА