Компенсація за зруйноване житло, увімкнення вуличного освітлення та міжнародна допомога для відбудови

3.03.2023 | Політика

Робочий тиждень у муніципалітеті розпочався із загальноміської наради за участю Олександра ЛОМАКО, в. о. міського голови, начальників структурних підрозділів та комунальних підприємств ЧМР. Нижче інформуємо про основні питання, які обговорювалися.

1. Відшкодування за пошкоджене нерухоме майно

Минулого тижня Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який запроваджує механізм компенсації за зруйноване та пошкоджене житло внаслідок російської агресії.
У Чернігові всього 5 626 об’єктів різних форм власності зазнали руйнувань (з них багатоквартирні будинки — 876, приватні — 2 839), усі вони вже внесені в державну елект­ронну систему руйнувань. Також міськрадою ще раніше була створена комісія, яка виконала обстеження і зафіксувала стан пошкоджених осель.
Олександр Ломако дав доручення уважно вивчити прийнятий парламентарями документ та інформувати населення про механізм подачі документів для участі у відшкодуванні. Дуже важливо, що держава працює над механізмом компенсації.
— Необхідно докласти всіх зусиль, аби люди отримали кошти чи житло. Органи місцевого самоврядування мають забезпечити максимальну співпрацю та робити зі свого боку все вчасно і якісно, щоб отримати максимальний результат в інтересах містян, — зазначив в. о. міського голови.
— Коли ми приймали наші міські програми про компенсацію за відновлення вікон у квартирах, про допомогу власникам приватних будинків та квартир, і я, і міський голова завжди наголошували, що це не компенсація, а матеріальна допомога. Питання компенсації — це питання до держави, до держави-агресорки, міжнародних структур. Ми, як місцева влада, не маємо стільки коштів і юридичних можливостей. Те, що ми можемо в рамках нашого бюджету — це допомога людям, які, отримавши ці кошти, зможуть вирішити певні свої питання, — прокоментував різницю між матеріальною допомогою від міста і компенсацією від держави Олександр Ломако.

2. Вуличне освітлення

Під час наради було заслухано доповідь представника АТ «Чернігівобленерго» про ситуацію в енергосистемі та відсутність у ній дефіциту. Олександр Ломако дав доручення звернутися до Ради оборони області і в разі відсутності загрози для безпеки міста відновити роботу вуличного освітлення. Власне, від 28 лютого в Чернігові ввімкнули зовнішні ліхтарі.

3. Відбудова міста

Цей напрямок залишається одним з пріоритетних у роботі міської влади, яка продовжує працювати над залученням до цього процесу міжнародних партнерів. Наприклад, КП «Чернігівводоканал» вдалося налагодити контакти з однією з німецьких водних асоціацій, яка співпрацює з організацією GIZ, та отримати від них пів мільйона євро на придбання необхідного обладнання та для підвищення кваліфікації працівників. Про це повідомив під час наради директор підприємства Сергій Малявко.
Також зараз є перспектива отримати грантове фінансування на ремонт одного із великих об’єктів водоканалу. З цією метою представників КП та міської ради запросили в травні в Берлін, де відбудеться зустріч із членами уряду Німеччини.
— Це буде важлива зустріч, якщо дійсно вдасться залучити кошти. Дякую за серйозну роботу підприємства в цьому напрямку, — сказав Олександр Ломако.

4. Демонтаж будинків

Управління ЖКГ розпочало підготовку до демонтажу двох під’їздів (1-го та 2-го) на Чорно­вола, 15 та гуртожитку на просп. Миру, 249. Будинки, згідно експертних висновків, не підлягають відновленню. Як тільки буде отримано дозвіл від правоохоронних органів на знесення (будівлі є речовими доказами в кримінальному провадженні, у рамках якого розслідуються військові злочини рф), буде розроблено проєктну документацію і виконано всі необхідні роботи.

5. Загалом у всіх сферах ситуація робоча і контрольована.

Є питання з асфальтуванням ділянок, де виконувалися аварійні ремонтні роботи та після зими спостерігається просідання грунту. Наразі через те, що не працюють асфальтні заводи, ями засипають зрізом, але це вирішує проблему на день-два. Як тільки заводи відновлять свою роботу, це питання буде вирішено.

За матеріалами пресслужби Чернігівської міської ради