«ДВА СТАТУСНИХ ТОВАРИШІ ЗІЙШЛИСЯ». НАРДЕП ТИЩЕНКО ЗВИНУВАЧУЄ НАРДЕПА СЕМІНСЬКОГО. У ЙОГО ОФІСІ СИДІЛИ РОБІТНИКИ, ЯКІ ПРАЦЮВАЛИ НА рОСІЮ?

3.08.2023 | Політика

31 липня були обшуки в київському офісі, що належить 49-річному Олегу СЕМІНСЬКОМУ, нардепу   від Чернігова, «Слузі Народу», та його колишній дружині Тетяні Бушай. Події знімав на відео і коментував Микола Тищенко, народний депутат, колишній член фракції «Слуги Народу».

Тищенко опублікував на своїй сторінці у фейсбуку: «За нашою інформацією, саме цей кол-центр збирав та передавав інформацію про роботу військових у м. Києві в урядовому кварталі та роботу ППО, про що свідчать відповідні вилучені документи, які заповнювалися також російською мовою. Під час слідчих дій виявлено такі факти:  облаштовано більше ніж 300 робочих місць, за якими і здійснювалась ця протиправна діяльність на користь країни агресора, печатки російських компаній та банків, зокрема «Газпром», «Национальный банк Российской Федерации», «Газпром Инвест», «Московская Биржа». Завдяки злагодженій дії Національної поліції було затримано 38 ухилянтів (з яких троє іноземці) для з’ясування  їхнього ймовірного зв’язку з ФСБ, чи знаходяться вони на військовому обліку та за якими договірними відносинами працюють у даному офісі. Усе це відбувається майже в приймальні народного депутата Семінського, якому належить будівля».

— Костянтинівська, 15-а, —  2 серпня по телефону називає точну адресу столичного офісу Олег Семінський. — Бенефіціари я і моя дружина. Але приміщення знаходиться в трасті. Є керуючий. За законом я не маю права втручатися в їхню фінансово-господарську діяльність. У мене з ними укладений договір, і я орендую частини на четвертому і  п’ятому поверхах під громадську приймальню. З 2019 року.

— У Чернігові у вас є такі офісні приміщення, з орендарями?

— Тільки автосалон «Тойота Чернігів Сівер-Авто». Там така ж сама історія, задекларовано, знаходиться в трасті, і є керуючий. Орендарів там немає, бо «Тойота» забороняє заводити будь-яких орендарів. У мене була комплексна перевірка НЗК щодо цих майнових питань, я її пройшов.

О пів на дванадцяту дня приїхав з Чернігова і проводив нараду, — повертається до подій 31 липня. — Загальна площа приміщення десь чотири тисячі квадратних метрів. О першій, на початку другої дня почув стукіт, гуркіт, наче молотком хтось розносить стіни, крики. Що робити народному депутату? Спускаюся вниз і бачу Миколу Тищенка в супроводі чоловік 25. Приїхали на трьох мікроавтобусах,  увірвалися в приміщення. Усі накачані. Це задокументовано.

Микола Тищенко на емоціях, включені відеокамери, каже: «Семінський кришує кол-центр». Кажу: «Я спустився зі своєї приймальні подивитися, що відбувається». Виглядало, як горила під два метри бігає  офісом. Я теж немаленький, але спілкування з ним було вже близьке до бійки. Потім приїхала поліція.

З 13.00 до 18.00 поліція проводила слідчі дії. А він бігав офісом з відеокамерами. Поліцейські нічого не могли зробити, бо він махав ксивою народного депутата.

Поліцейські одразу звернулися до представників керуючої компанії. Вона надали відео. Виявилося, що на другому і третьому поверсі є компанії, які орендували приміщення і займалися криптовалютою. Я в цьому не дуже розуміюся. Але вже вияснив, що всі документи в порядку, немає російського сліду. Юристи перед тим, як здавати, перевіряли статутні документи цих компаній. Оплата була виключно по безготівковому рахунку, гроші йшли на виплату заробітної плати працівникам, утримання приміщення.  Власники компанії — резиденти України. Пів року, як орендують. До цього приміщення не маємо входу, вони навіть замки змінили.

Зранку завжди біля офісу бачив багато молодих людей.

До повномасштабного вторгнення ці поверхи теж орендувала ІТ-шна компанія. Робили софти для «Ворнер Бразерс». Там навіть стіни лишилися розмальованими, як у мультиках Діснея.

— Де саме були російські печатки?

— У поліцейських, які займалися слідчими діями, на грудях була боді-камера. Виглядало так: камера працює, видно пустий диван.  А потім слідчі повертаються, а на ньому лежать ці печатки. Звідки вони взялися, не знаю.

Якби я мав до цього відношення, то генпрокурор, не зважаючи на мій мандат, уже підписав би подання, і я сидів би в камері біля Пономарьова (депутат від ППЗЖ). Навряд би з вами розмовляв. Такі заяви нанесли удар не тільки по партії «Слуга Народу», а й у цілому по парламенту. Бо рівень довіри в людей дуже низький.

Був епізод. Близько шостої вечора в одному з приміщень зачинилися працівники  цієї ж компанії. Приїхала «Сила підтримки», поліція спецпризначення. Виламували металеві двері. Я бачив, як потім їх виводили. Повезли в Подільське РВ. Через пів години відпустили. То були юристи, адвокати.

Якщо Тищенко знав, що в моєму офісі сидить така компанія, чому не підійшов, не сказав? Я нікого не захищав би. Можливо, більше людей і тепленькими б взяли. Затримали б ключові фігури. З усіма технічними засобами. А вийшло, що всі шість годин Коля був зайнятий, знімав кіно під назвою «Семінський кришує кол-центр». Поліцейські дивилися на нього, на мене і не знали, що робити. Два статусних товариша зійшлися. З цією всією метушнею, не виключаю, що поліцейські допустили порушення в процесуальних діях. Але то інша історія. Слідство у всьому розбереться і поставить жирну крапку, чи причетний Семінський.

Тищенко поїхав звідти десь о пів на сьому вечора, а поліцейські працювали майже до ночі. Мені здається, що це все є замовним. Моя справа скерована до суду, 4 вересня буде перше слухання (про цю справу «Весть» писала в минулому номері «Справа Рудьковського: потерпілий уже не пам’ятає, у чому суть»).

Юлія СЕМЕНЕЦЬ

Зліва направо: Олег Семінський, Микола Тищенко. Фото з Інтернету

Момент Обшуку. Фото з Інтернету