Депутати вісім годин не могли зайти в Чернігівраду
Головна » Політика » Депутати вісім годин не могли зайти в Чернігівраду
6.04.2023 | Політика
30 березня о 9.00 депутати Чернігівської міської ради збиралися на чергову сесію. А провели її через вісім з половиною годин від запланованого часу. О 17.30.
Протягом дня до поліції надійшло два дзвінки про те, що приміщення міськради замінували: уранці та ввечері, після 17.00. Депутатам вручали повістки до військкомату, викликали на допити в СБУ (чотири депутати отримали повістки на допит на 30 березня, день проведення сесії. Усі в якості свідків).
49-річну Ірину Должикову, керівницю міського Палацу культури, яка в цей день поверталася з відпустки в Чернігів, зустріли на столичному вокзалі шість озброєних осіб і кілька годин протримали, встановлюючи її особу (усі необхідні документи в неї були). Після чого вона автівкою виїхала в напрямку Чернігова, але її зупиняли на кожному блокпості під різними приводами. Це продовжувалося з 6.00 і до другої половини дня, поки Должиковій не стало зле, і вона прийняла рішення повертатися до столиці, тому що потребувала медичної допомоги. До речі, до Києва вона повернулася без жодних перешкод і на шляху вже не виникало до неї питань. Як і тоді, коли вона наступного дня їхала в Чернігів. Після того, як засідання сесії все ж відбулося.
55-річний Владислав Кухар, головний лікар другої міської лікарні, провів чотири з половиною години на допиті в СБУ. Правоохоронці забрали його з дому за 10 хвилин до початку сесії. Запитували про придбання трансформатора для ТЕЦ. Під час допиту тягли час.
А от 34-річному Артему Тарасенку, який працює в технологічному університеті, увечері 29 березня подзвонили з військкомату і запросили прийти 30 березня. Ні днем раніше, ні днем пізніше. Аби забрати відстрочку від армії, так як він викладач. Саме в той день і час, на який призначена сесія. На запитання, якщо він не зможе прийти, представниця військкомату повідомила, що тоді в Тарасенка не буде відстрочки. Аудіозапис розмови є в інтернеті.
І якщо ці депутати не могли потрапити на сесію з вищеперерахованих причин, то були й ті, які були відсутні без жодних пояснень. У повному складі не зареєструвалися на сесію депутати від «Слуги Народу», «Нашого краю», більша частина ОПЗЖ та «Європейської солідарності».
— Усі ці виклики за надуманими справами, мінування та тиск — це перешкоджання роботі міської ради і спроби дестабілізувати ситуацію в місті, — прокоментував 38-річний Олександр ЛОМАКО, виконуючий обов’язки мера Чернігова. — Уже є заява про перешкоджання журналістській діяльності. (У кафе «Бон Амі» на проспекті Миру був 47-річний Юрій Тарасовець, депутат міськради, член фракції «Слуга Народу», відомий чернігівський підприємець. Журналісти телеканалу «Дитинець» запитали, чому він не в міськраді, не на сесії. Раптом чоловік, схожий на 56-річного Сергія Берестового, теж відомого чернігівського підприємця, волонтера, відзначеного грамотою ОВА в грудні, почав говорити російською: «Молодой человек, зачем ты меня снимаешь?» Результат — розбита телекамера. — Авт.).
І поки в міській раді чекали, коли депутатів відпустять з допитів та дадуть змогу повернутися в Чернігів, і сесія зможе зібратися, 42-річний Дмитро БРИЖИНСЬКИЙ, голова міської військової адміністрації, зібрав брифінг.
— За поданням міського фінансового органу, усі ті питання, які виносили на сесію, можу затвердити я. — сказав Дмитро Володимирович. — Для вирішення цього питання треба година-дві. Заносять сюди, я підписую — питання вирішено.
Олександр Ломако на такий коментар Брижинського відреагував тоді так.
— Причина блокування роботи сесії — її повідомив голова міської військової адміністрації. Він хоче ухвалювати всі рішення одноосібно. Без депутатів, без відповідної процедури, без виконавчого комітету, — додав Олександр Ломако після заяви Брижинського. — Ми з цим не згодні. Міська рада працює. Її робота блокується штучно, у ручному режимі. Як тільки робота буде розблокована, усі депутати зберуться, бо вони знаходяться в місті.
Сесія того дня таки відбулася, за участі 22 депутатів Чернігівради. Ірину Должикову в Чернігів так і не пропустили. Затвердили 17 питань.
— На сесії приймали рішення, важливі як для громади, так і щодо підтримки ЗСУ, матеріальної допомоги чернігівцям, які обороняли місто і допомагають у його відновленні, — розповів Олександр Ломако щодо питань, які приймалися на сесії. — 16 тисяч чоловік отримають надбавку, згідно прийнятої програми підтримки. Одне з питань стосувалося звільнення від сплати за комунальні послуги тих, чиї квартири постраждали. Також проголосували за фінансування міської військової адміністрації. Хоча функції, пов’язані з військовою безпекою та обороною міста, мають фінансуватися з державного бюджету. І я буду писати звернення, аби держава надала субвенцію на ці три мільйони гривень.
Після завершення засідання сесії в. о. міського голови закликав очільників військових адміністрацій і силових структур не перешкоджати роботі місцевого самоврядування, яке обрали люди.
— Хотів звернутися до керівників військових адміністрацій області і міста, — підсумував день п’ятниці, 30 березня, Ломако. — Треба займатися не політикою, а питаннями оборони Чернігова. Бо така політика, у першу чергу, шкодить місту.
Також Ломако подякував усім депутатам за роботу і сказав, що в міській раді різні політичні прапор — і це є абсолютно нормально, так вирішили люди на виборах, — цим демократія відрізняється від диктатури. Але коли йде мова про інтереси виборців та міста, прапор один — синьо-жовтий прапор України.