ЧЕРНІГІВЦІ ВПЕВНЕНІ В ПЕРЕМОЗІ, ПРОТИ УСУНЕННЯ МЕРА АТРОШЕНКА ТА НЕ ХОЧУТЬ У МІСТІ ВІЙСЬКОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ: РЕЗУЛЬТАТИ ВЕЛИКОГО ОПИТУВАННЯ

22.12.2022 | Політика
Велике опитування настроїв мешканців Чернігова презентувала авторитетна соціологічна служба «Рейтинг». 10-18 грудня вони опитали 1000 мешканців Чернігова. Теоретична похибка — не більше 3,1%. Розпитували про різне.
ВІЙНА
• Абсолютна більшість мешканців Чернігова впевнені, що Україна зможе відбити напад росії (93%), лише 3% сумніваються в перемозі України.
• 63% опитаних переконані, що відновлення дружніх відносин українців з росіянами ніколи не буде. Ще чверть припускають, що відновлення стосунків може бути лише за 20-30 років, і лише 3% бачать можливим відновлення дружби вже найближчими роками (таких більше серед старшого й біднішого населення).
• Більше половини чернігівців мають близьких родичів, які служать на війні. 12% зазначили, що втратили когось із близьких родичів (чоловік/дружина, батьки, діти) внаслідок війни. Серед тих, чиї рідні воювали на фронті, про втрату близької людини говорять 16%.
МІСЦЕВА ВЛАДА
• 83% чернігівців задоволені роботою мера Атрошенка, 11% — не задоволені, 6% — не змогли дати йому оцінку. Роботою міської ради Чернігова задоволені 65%, 13% — не задоволені. Роботу Чернігівської ОВА оцінили дещо гірше: 60% — задоволені роботою, 20% — не задоволені.
• Якістю прибирання міста абсолютна більшість задоволені (92%), і лише 4% — не задоволені. Щодо інших напрямків роботи влади думки розділились: допомогою по відновленню житла задоволені — 40%, не задоволені — 26% не можуть її оцінити — 33%; матеріальною підтримкою мешканців також задоволені близько 40%, а біля 30% — не задоволені та стільки ж не дали відповідь.
• Серед представників місцевої влади найбільш позитивне ставлення мешканці міста висловили щодо мера Владислава Атрошенка: 81% позитивно ставляться до нього, 10% — негативно.
• Переважно з початку війни ставлення чернігівців до мера Атрошенка або покращилось, або не змінилось: 36% говорять про покращення ставлення, 51% — що нічого не змінилось і лише у 9% ставлення до мера за час війни погіршилось. Такі цифри не дивні, адже мер залишився з містянами та вклав вагомий внесок в організацію оборони міста, підтримку ТРО та цивільних під час блокади Чернігова. Після відходу окупантів місто почало активно відновлюватися, більшість чернігівців повернулися додому. Працюють школи, садочки, лікарні, громадський транспорт…
• Після Атрошенка чернігівці найбільше довіряють начальнику ОВА В’ячеславу Чаусу (47% позитивно оцінили його роботу) та секретарю міської ради Олександру Ломако (45% позитиву). Щоправда, до Чауса частина чернігівців відносяться негативно, аж 29%. Очевидно, це пов’язано зі скандалами щодо гуманітарної допомоги з боку посадовців Чернігівської ОВА, а також перешкоджанням роботи чернігівського міського голови — забороною виїзду за кордон для залучення допомоги в місто і спробами ввести в Чернігові військову адміністрацію та усунути мера від управління містом.
СПРОБИ УСУНУТИ МІСЬКОГО ГОЛОВУ
Дві третини містян негативно ставляться до ідеї створення в Чернігові військової адміністрації та призупинення повноважень міського голови й міської ради на час дії воєнного стану в Україні. Підтримують таку ініціативу лише 18% чернігівців.
• 71% опитаних добре знають про рішення Яворівського районного суду, згідно з яким мера Чернігова Владислава Атрошенка позбавили права обіймати посаду міського голови. На це рішення подана апеляція, а багато незалежних організацій та експертів назвали рішення суду політично вмотивованим та таким, що має явні ознаки вибіркового правосуддя.
• 73% чернігівців не підтримують таке судове рішення, лише 14% підтримують.
• 62% чернігівців переконані, що таке рішення суду є тиском на місцеву владу, 18% вважають, що це є боротьбою з корупцією.
ЕМОЦІЙНИЙ СТАН
• 53% мешканців Чернігова покидали свою домівку під час війни. Більшість з них виїжджали або в інший населений пункт Чернігівської області (45%), або в іншу область у межах України (44%). Лише 9% з них їздили за кордон.
• 78% мешканців Чернігова планують залишатись у місті навіть у випадку погіршення ситуації з електропостачанням, лише 12% планують поїхати і 10% не знають, що робитимуть. У випадку загострення військових дій поблизу міста/області також більшість чернігівців збираються бути вдома: 70% — залишаться, 15% — збираються їхати. Загалом більш схильні до виїзду жінки, молодші, а також ті, хто вже залишав місто під час війни.
• Загалом 75% жителів Чернігова оцінюють його як безпечне місто для проживання: 21% — однозначно безпечне і 54% — скоріше безпечне. Однак 14% вважають Чернігів не дуже безпечним містом: 12% — скоріше небезпечним, 2% — зовсім небезпечним і ще 11% не змогли дати відповідь.
• 45% зазначили, що їхній рівень доходів у порівнянні з довоєнними зменшився (19% — незначно, 26% — значно). 4% — взагалі втратили джерела доходів. 46% натомість зазначили, що в них нічого не змінилося у фінансовій ситуації. Найчастіше про фінансові труднощі зазначали представники середньої вікової групи, найбідніші та ті, хто втратив роботу.
• 25% зазначили про те, що їхнє житло зазнало пошкоджень з початку повномасштабного вторгнення росії: 22% — часткові пошкодження, 3% — значні ушкодження, непридатне для життя. 70% респондентів, чиє житло пошкоджене війною, зазначили, що вже розпочався ремонт приміщень: 59% говорили про початок часткового ремонту, 11% — капітального. 28% натомість зазначили, що ремонт до цього часу не розпочався. Найбільше серед них тих, чиє житло майже або повністю зруйноване.
• 63% опитаних вважають, що справи в Чернігові йдуть у правильному напрямку.

Пошук по сайту