Лісівники закінчили збирати жолуді. З них планують виростити нові діброви.
— Жолудів назбирали тонну, — зробив підсумок Максим ЛЕВКОВИЧ, головний лісничий філії «Городнянське лісове господарство». — Це на рівні минулого року. Цього достатньо. У нас не дібровний лісгосп. Основна порода дерев — сосна. І висаджуємо сосну. А жолуді — щоб відтворити дубові насадження.
Жолуді збирали від породи дуба, що називають пізньою. У такого листочки виростають на кілька тижнів пізніше, ніж у ранніх. Щоб молодим деревам не шкодили весняні заморозки.
Уся філія — 76 тисяч гектарів лісу. Ділянки твердолистяних дерев — відсотків десять.
— Збирати жолуді починають на початку осені. Беремо тільки не пошкоджені плоди. Усе зібране висилаємо на перевірку якості. Це робить Боярська лісова дослідна станція. Вони перевірили, сказали, якого класу якості наше насіння.
— І зразу висаджуєте?
— Варіантів кілька. Або зразу висаджуємо у відкритий грунт тієї ж осені. Але є загроза, що ділянку зіпсують звірі. Якщо кабан винюхає жолудь, він його розриє і зжере.
Або ми можемо жолуді закласти на зберігання на зиму. Можна закопати у вириту в землі траншею. На певну глибину, щоб не промерз. Траншея з перекриттями, душниками.
Або закладаємо в холодильник зі стабільною температурою, де вони благополучно лежать до весни.
Тонна жолудів — це 20 мішків. Частину закладаємо в холодильник, частину — у траншею. А навесні висаджуємо або в теплиці, або в розсадник.
— Де будете саджати нові дуби?
— Не де завгодно, тільки на дубових ділянках. Дуб потребує кращих грунтів, ніж сосна, береза. Є така ділянка біля Олешні.