Водопровід у Зарічному обслуговує Чернігів, а воду дає Киїнка

12.09.2024 | Перехрестя

Наталія Ігнатенко

З 16 серпня в Зарічному (околиця Чернігова, поблизу села Киїнка), в кранах приватних будинків пропала вода.

 — Комунальне підприємство «Киїнське» Киїнської територіальної громади надіслало нам лист, щоб водоканал відключив тих абонентів, які не платять, не передають покази лічильників, не укладають договори на дані послуги. В перелік потрапили також будинки, пошкоджені або зруйновані під час військових дій, — пояснює Наталія ІГНАТЕНКО, начальниця юридичного відділу комунального підприємства «Чернігівводоканал». — Свердловина територіально знаходяться на території Киїнки. Частина водопроводу, від свердловини до Зарічного, на обслуговуванні чернігівського водоканалу. По-простому, киїнська вода до споживачів надходить по чернігівській мережі.

— З 2010 року КП «Чернігіводоканал» обслуговував Киїнку і Зарічне. У 2022 році Киїнська територіальна громада створила КП «Киїнське». Є рішення сесії. Вони звернулися до нас з проханням передати на їхній баланс водопровідні мережі, свердловину, — продовжує Наталія ІГНАТЕНКО. — Листування, документи у відкритому доступі. З 1 червня минулого року КП «Киїнське» постачає воду до Киїнки і до Зарічного, мешканці укладали договори з новоутвореним підприємством. У Зарічному 215 абонентів. Але, наскільки мені відомо, не всі погодились на нові умови.

 

Жителі Зарічного звернулися до Новозаводського суду.

Територіально вони належать до Чернігова. Не хочуть, аби воду постачала Киїнка. 26 березня цього року суд відмовив в задоволенні позову. Апеляція також.

 

На сьогодні справа у Верховному Суді. Чекаємо рішення, що поставить крапку. У зв’язку з тим, що справа є малозначною, розглядається без виклику та повідомлення учасників сторін. Ми надали процесуальні документи. Зазвичай, справу розглядають у місячний термін. Але зараз воєнний стан. І з нашої практики, розглядають із затримкою.

— Можливо, зарічинці не згодні з ціною на воду? У Киїнці вона в два рази вища, ніж у чернігівців.

— Чим більше місто, тим менші затрати. Є різниця: чи обслуговувати приватний сектор, чи багатоповерхівку. Ціну комунальне підприємство встановлювало на своєму рівні. Зарічинці могли брати участь в обговоренні, коли це затверджували. У підприємства повинні бути документи, на якій підставі такі розрахунки.  Ми не можемо на це впливати.

— Чи можна приєднати Зарічне до водопровідної мережі Чернігова?

— Вода до них завжди надходила зі свердловини, що територіально знаходиться в Киїнці.

 

В Чернігові є об’єкт, з якого можна до Зарічного постачати питну воду, якщо прокласти водопровід. Але наше комунальне підприємство не будує мережі. І гроші на такі речі в тарифі не закладені. Для цього треба знайти фінансування. Або спонсорів. Будівництво рахується в десятках мільйонів гривень. Ініціатором може  виступити Чернігівська міська рада.

 

Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фото авторки