Владислав Штир знає, що президент Зеленський швидкий, енергійний.

8.04.2024 | Перехрестя

Військовий з почесної варти першим взяв донечку на руки, коли дружина народила

29 лютого вперше стали батьками 23-річний Владислав і 22-річна Аліна ШТИРІ, чернігівці. Маленьку принцесу назвали Мія.
— Дата пологів стояла на 25 лютого. Не дуже хотілося народжувати 29-го, але доня вирішила по-своєму. В 19.55 з вагою три кілограми 300 грамів маленька з’явилася на світ, — розповіла наступного дня Аліна Штир. — Незвичайна дата народження, тому й ім’я вибрали рідкісне.
— О восьмій ранку зателефонувала мама і сказала, що їй у вікно постукав голуб, значить от-от кохана має народити. Перейми вже були, але щоб батьки не хвилювалися, то нікому про це не сказали. Поїхали до пологового, — додає чоловік. — На пологах був присутній. Нічого не злякався. Донечку тримав першим.
З мого боку для батьків це перша онучка. З боку дружини — навпаки, там одні дівчата. У тестя дві доньки та три онучки.
Післяпологову палату молоді батьки взяли сімейного типу. Є двоспальне дерев’яне ліжко, плазмовий телевізор, електричний чайник, холодильник, мікрохвильовка, туалетна кімната з душем.
— 966 гривень за добу платимо. В понеділок, 4 березня вже будемо вдома. Живемо в Києві, але народжувати вирішили в Чернігові. Щоб у манюні в документах було вказане наше рідне місто.
Аліна до декрету працювала фармацевтом в аптеці, Владислав — військовий, служить в президентській бригаді. Коли зайшла — по телевізору лунав гімн України, показували президента Зеленського.
— Президента бачите на службі і тут у пологовому не дає вам спокою☺, — жартую я, дивлячись на екран телевізора.
— Взяв міні-відпустку на пологи дружини. Служба майже без вихідних. Звик вже, служу з 2020 року в почесній варті. Стоїмо зі зброєю. Крокуємо на парадах, зустрічаємо президента. Швидкий він, енергійний. Прибіг, привітався з усіма й побіг далі.

* * *

— 29 лютого 2024 року народилося четверо малюків: три хлопчики та дівчинка, — порадував Іван ЛИСЕНКО, завідувач акушерським фізіологічним відділенням міського пологового будинку. — Всього у лютому народилося 74 хлопчики і 79 дівчаток. З них три двійні. Десь близько у половини усіх народжених — батьки чернігівці. Інші ідуть до нас з області чи сусідніх областей.
Скільки малечі народилося в минулі роки, дивіться у таблиці справа:

Ольга САМСОНЕНКО

Всього Хлопчики Дівчатка Двійні Трійні
2023 1818 908 910 26
2022 1554 802 752 23 2
2021 2635 1312 1323 34