У “ДІЇ” ПРАЦЮЄ “ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ ВОДІЯ”

2.02.2023 | Перехрестя
Основним пріоритетом на 2023 рік залишається цифрова трансформація послуг. Головний сервісний центр МВС тісно співпрацює з ДП «Інфотех» та Міністерством цифрової трансформації для максимального спрощення та доступності послуг МВС. Цифровізація послуг— це про зручність для клієнтів сервісних центрів МВС.
Більш детально про це розповів начальник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Чернігівській області Олег ЄРЬОМЕНКО.
«Онлайн-послуги за минулий 2022 рік продемонстрували не лише свою ефективність, але й необхідність. Тому кожне відомство в Україні намагається не забувати про цифровізацію країни», – зазначив Олег Єрьоменко.
Через Електронний кабінет водія зараз надаються такі послуги сервісних центрів МВС:
• призначення і скасування належного користувача для свого авто;
• оплата за продовження відповідального зберігання номерних знаків в сервісному центрі;
• відновлення та обмін посвідчення водія з можливістю отримати його особисто у будь-якому зручному сервісному центрі МВС, у будь-якому зручному відділенні Укрпошти або із кур’єрською доставкою Укрпошти.
Також в Електронному кабінеті водія можна перевірити транспортний засіб по vin-коду або за прізвищем власника, отримати інформацію про наявні штрафи за порушення правил дорожнього руху.
У застосунку Дія зараз доступна послуга, яка офлайн надається в сервісних центрів МВС:
• призначення належного користувача для свого авто (шеринг авто);
В Україні дозволено укладати договір купівлі-продажу транспортного засобу і здійснювати його перереєстрацію онлайн. І це вже можна робити в застосунку Дія за допомогою двох смартфонів.
Чи автоматично відбуватиметься переоформлення?
Безпечність отримання послуги онлайн не відрізняється від безпечності такої ж послуги офлайн. Оскільки при поданні заявки на перереєстрацію транспортного засобу, власник та покупець спочатку декларують свій намір про продаж авто — заявка на перереєстрацію потрапляє до сервісного центру МВС.
Адміністратор проводить усі необхідні перевірки транспортного засобу і обох сторін угоди за всіма можливими базами даних. І тільки у разі схвалення заявки адміністратором, можна буде отримати чинний договір купівлі-продажу та нове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
Також, ми працюємо над запуском таких послуг:
• замовлення індивідуальних номерних знаків через Електронний кабінет водія;
• обмін та відновлення посвідчення водія в Дії (зараз продовжується запис на бета-тестування цієї послуги через телеграм бот Дії).
Важливо зазначити, що для оформлення послуг в Електронному кабінеті водія необхідно буде мати електронний підпис.
До речі, замовляючи послугу обміну або відновлення посвідчення водія онлайн через Дію або через Електронний кабінет водія можна відмовитись від пластикового бланка і отримати тільки е-посвідчення водія.
На даний час існує сервіс, за допомогою якого можливо здійснити перереєстрацію транспортного засобу, без особистого звернення до сервісного центру МВС. В такому випадку необхідно мати діючий висновок експертного дослідження транспортного засобу та укласти договір купівлі продажу за допомогою засобів електронного кабінету водія або Порталу Дія. Співробітники сервісного центру МВС обробляють вказані електронні звернення та присвоюють е- свідоцтво про реєстрацію.
Надалі, якщо громадянин забажає отримати посвідчення водія або свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, виготовлене на бланку, необхідно звернутися до сервісного центру МВС із заявою про їх обмін в загальному порядку.
Так, протягом 2022 року сервісні центри МВС Чернігівщини надавали такі онлайн послуги:
• призначення належного користувача — шеринг авто;
• обмін або відновлення посвідчення водія.
«Послуга призначення належного користувача для авто надається як через Електронний кабінет водія, так і в Дії. За 2022 рік нею скористались 16 разів», — повідомив начальник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Чернігівській області Олег Єрьоменко.
Через Електронний кабінет водія минулого року було подано 222 заявки, через застосунок Дія – 58. З них кожна була опрацьована і розглянута.
Україна стала першою у світі, де можна відмовитись від пластикових бланків, а отримати лише електронний варіант.