РОМИ РОЗ’ЇХАЛИСЯ

15.12.2022 | Перехрестя
— Три місяці пожив у Цеденіку, Німеччина. За 60 кілометрів від Берліну. На початку листопада повертаюся. Усі бойові дії пробув у Чернігові, — розповів «Весті» 27 жовтня 61-річний Петро ГЛАВАЦЬКИЙ, чернігівський циганський барон. — Поїхав до Оксани, доньки, вона працює перекладачем. Заміжня за німцем. Їхав до неї разом із Зоєю, донькою, та онуками. Проживаю окремо на квартирі, що винаймаю.
У барона три доньки: 46-річна Анжела, 44-річна Зоя і 42-річна Оксана. Є син, 40-річний Володимир. Дев’ять онуків.
— Роми з росії підтримують нас. Хоча в них і сильна пропаганда. Та що казати, зараз у Німеччині в телевізорі один з головних — брехливий російський канал. Український ще пошукати треба, — продовжує.
— Багато ромів проживає в мікрорайонах Нова Подусівка і Масани. Поряд були активні бойові дії.
— До 24 лютого в Чернігові проживало близько сотні ромських сімей, а це десь 500 чоловік. Зараз у місті залишилася третина. Загинуло близько 25 чоловік. На Чорновола, 15 авіабомба вбила доньку, тещу і мого племінника. Люба Горбунова, його дружина, вийшла за декілька хвилин до вибуху в аптеку. Це її і врятувало. Тіла її рідних знайшли через тиждень. Проживали там на зйомній квартирі. Племінник помер декілька років тому. Жінка зараз у Польщі.
Більшість чернігівських ромів переїхали в Черкаську область. У багатьох на Масанах, Забарівці та Новій Подусівці пошкоджені будинки. У мого племінника, Леоніда Горбунова, будинок ущент зруйновано. Деякі родини донька допомагала безкоштовно розселяти в Німеччині. Багато хто поїхав у Польщу, якось вдалося проїхати в перші дні через білорусь.
— Роми допомагають ЗСУ. Волонтерять, служать, вивозять російську техніку.
— Так. Наші люди роздають гуманітарку в постраждалих районах, допомагають військовим. Серед своїх збираємо гроші і передаємо нужденним. У перші дні війни мій син віддав на потреби армії 25 тисяч гривень. Підтримують нас і черкаські роми. Володимир Бамбула, барон із Золотоноші, час від часу допомагає фінансово.
Під час активних бойових дій наші хлопці допомагали ЗСУ обороняти Чернігів. І зараз служать до двадцяти хлопців. Віком від 25 до 40 років. А от щоб забирати техніку орків, таких випадків у нашій області не чув.
Ольга САМСОНЕНКО