ПІШЛИ В ЛІС ПО ГРИБИ, ЗНАЙШЛИ 27 ГОРБОЧКІВ І ЯМОК. ПОДУМАЛИ – МАСОВЕ ПОХОВАННЯ

30.12.2022 | Перехрестя
22 листопада поліцейські, прокурори, судово-медичні експерти в лісі між Терехівкою і Малинівкою Чернігівського району шукали масове поховання.
Напередодні місцеві жителі пішли в ліс по гриби і натрапили на 10 пагорбів, які ззовні нагадували могили.
— Інформація така, дійсно, була, — підтвердив 54-річний Володимир ШЕЛУПЕЦЬ, голова Киселівської ТГ, до складу якої входять Терехівка і Малинівка. — Офіційне звернення я надіслав у СБУ.
— Було це, коли ще опеньки в лісі росли, — уточнює Володимир МАНДРИКО, голова фермерського підприємства «Володимир», що в Малинівці. — Місцеві жінки ходили в ліс. Спочатку побачили на невеликій території 10 горбочків, схожих на могили. Повідомили мені, я приїхав на місце. Дійсно, щось таке схоже на поховання. Свіжорозкопані. Подзвонили до сільради, потім до СБУ. Чому так довго чекали, не знаю. Можливо, підбирали час для виїзду на місце, доки звільняться сапери. Учора (розмовляємо 23 листопада) провели всі слідчі дії. Знайшли 27 муляжів, імітацій під могили. Були і горбочки, і ямки, викопані сантиметрів по 20. Військові пояснили: ворог залякував. Копали ямки, робили горбочки. А потім привозили наших людей і вибивали покази. Буцімто вб’ють там і прикопають. Давили на психіку.
— Ямки були пусті, мотузки чи ще щось знайшли?
— Нічого не було. Стільки часу вже минуло. Не було й хрестів на тих горбочках.
— Знахідка далеко від села?
— Від Малинівки десь метрів 500. Орки там стояли. Першою нашою версією було, що там вони своїх ховали.
— Надійшло звернення від небайдужих громадян, — підтверджує Вікторія МУЗИКА, прессекретар Чернігівської обласної прокуратури. — Наші працівники, інші спеціалісти виїжджали на місце. Проводили пошуки-розкопки. Але факт масового поховання не підтвердився. Нічого не знайшли.
Юлія СЕМЕНЕЦЬ