Підписала Юлія Свириденко
В ніч на 1 травня у Вашингтоні було підписано одну з найзнаковіших угод для України за останній час. Стратегічну угоду про створення інвестиційного фонду відбудови та партнерства у сфері критичних корисних копалин між Україною та США. Угоду про надра, як її коротко називають. З нашого боку своїм підписом документ засвідчила Юлія СВИРИДЕНКО, перша віцепрем’єрка-міністерка економіки, уродженка Чернігова.

Скотт Бессент, міністр фінансів США, і Юлія Свириденко підписують угоду про надра
Тихо і непомітно, крок за кроком, кар’єрними сходами до списку найвпливовіших керівників держави підібралась і Юлія Свириденко.
Народилась у Чернігові, у сім’ї чиновників. Батько Юлії був головою Чернігівського територіального відділення Антимонопольного комітету України, мати працювала в апараті обласної ради.
Після закінчення Чернігівської ЗОШ №1 Юлія здобувала освіту в Київському торгово-економічному університеті за спеціальністю «Менеджмент антимонопольної діяльності», там же продовжила навчання в аспірантурі. Потрапила в навчальні програми за кордоном.
Ще студенткою проходила практику в агропідприємстві «Форсаж» Валерія Куліча, на той час підприємця, партнера Владислава Атрошенка.

2015 рік. Валерій Куліч. Фото з соціальних мереж
Після навчання Свириденко працювала на посаді економіста з фінансової роботи українсько-андоррського спільного підприємства АТ «АМП» (Київ). У 2011 році її призначили головою Постійного представництва Чернігова в місті Усі (Китайська Народна Республіка).
У 2015 році новопризначений голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч запросив Свириденко до себе в команду. Спочатку призначив начальницею департаменту економічного розвитку, а згодом і своєю першою заступницею.
— Як добираєтесь з Чернігова в Ічню? Шлях неблизький. Вам виділили машину з водієм?
— Компанія європейського зразка. Тому за кермом їду сама. До Ічні всього 155 кілометрів. У дорозі близько двох годин. Дорога хороша.
Раніше я працювала у Фастові. А це понад 200 кілометрів. Тож є з чим порівнювати, — розповіла Юлія Свириденко в березні 2019 року в інтерв’ю для «Весті». Повний текст інтерв’ю
https://vestgazeta.com.ua/perehrestya/povernulasya-v-pryrodne-dlya-sebe-seredovyshhe/
Після звільнення Куліча у 2018 році Свириденко виконувала обов’язки голови ОДА. З приходом на цю посаду Олександра Мисника звільнилась.
Їх співпраця з Кулічем не закінчилась. Після звільнення з ОДА Свириденко певний час очолювала ТОВ «Сідко Україна», де Валерій Петрович був співвласником. Підприємство випускає корм для птахів. Офіс фірми «Сідко» — у Чернігові. Підприємство і виробничі потужності — в Ічні.
Другий її похід до влади розпочався у вересні 2019 року, коли Юлія стала заступницею Тимофія Милованова, міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства. Уже тоді Свириденко часто брала участь у нарадах в Офісі Президента.
Після зміни уряду наступний міністр не тільки залишив, а й відправив на підвищення Свириденко, яка стала першою заступницею міністра і почала з’являтись в Офісі Президента ще частіше, де її й помітив Андрій Єрмак.
Далі було призначення на посаду заступниці Андрія Єрмака, керівника Офісу Президента. Як описувала це призначення «Українська Правда», співбесіда тоді справила гнітюче враження на Свириденко. Нібито на столі лежала «папочка» — детальна довідка про минуле, про зв’язки і так далі. Що саме було в «папочці», невідомо, але подейкують, що там було про особисте життя, ще й у загострених і маніпулятивних формах.
Але попри все, призначення відбулось. І з грудня 2020 року Юлія Свириденко — одна з наближених до президента осіб.
Добре зарекомендувавши себе на роботі в Офісі Президента, Свириденко стала фактично другою людиною в уряді.
З тих часів кожного разу, як тільки з’являються чутки про зміну Дениса Шмигаля, голови уряду, прізвище Свириденко одразу виникає як можлива заміна.
Не розриває зв’язок з Чернігівщиною Свириденко і зараз. Згідно з декларацією, вона зареєстрована в Чернігові, хоча фактично живе в Києві. Має земельну ділянку 1496 метрів квадратних у Клочкові Седнівської громади.
Нинішнього голову Чернігівської обласної військової адміністрації часто називають ставлеником саме Юлії Свириденко. А її брат Віталій до недавнього був депутатом Чернігівської обласної ради від партії «Слуга Народу». Щоправда, після початку повномасштабного вторгнення склав повноваження і за невідомих обставин опинився у Великобританії, де й мешкає наразі.
Згідно з декларацією, Юлія Свириденко має частку у власності двох квартир у Чернігові, маленьку квартиру в Києві, ще більшу, площею 119,8 метра квадратного, орендує. Задекларувала право на користування авто BMW X3. Широке обговорення викликали її гонорари за викладання в університеті «Київська школа економіки», яким керує Тимофій Милованов. За 2024 рік Свириденко отримала там 3,1 мільйона гривень гонорару.

Андрій Кужель, політичний оглядач
Пошук по сайту
Категорії
- Місто (866)
- Війна (320)
- Перехрестя (198)
- Кримінал (103)
- Політика (98)
- Здоров'я (77)
- Заєдісь! (59)
- Довоєнне (45)
- Весілля (34)
- Проєкт «Допоможи випускнику потрапити на шкільний бал» (29)
- Будмайданчик (28)
- Земля (21)
- Про простих (16)
- Промка (15)
- Чорна скринька (12)
- Життя (10)
- Жіноча рада (9)
- Ковід (8)
- Кіно (8)
- Акція (8)
- Розгрузись (8)
- Про складних (8)
- Новини (2)
- Оголошення (1)
- Знадобиться (1)
- Точка зору (1)