Олена Блінова з чотирма дітьми та родина Шостак з сімома отримали в Слабині безплатне житло. Діти потрібні ще ☺

11.04.2024 | Перехрестя

У  Слабині, що в 20 кілометрах від Чернігова, дуже потрібні діти. В місцевій гімназії вчиться 32, а може вона прийняти й 200. Тож запрошують сім’ї з дітьми шкільного та дошкільного віку.

Слабин поблизу Десни. Повноводна річка, прекрасний луг. Село газифіковане, асфальтоване, має центральний водогін. Є, крім гімназії, дитячий садок, фельдшерсько-акушерський пункт, будинок культури та бібліотека. Є магазини. Біля села дорога Київ – Вишгород – Десна – Чернігів.

Як же трапилося, що можуть закрити школу?

—  Роботи нема, тому так і вийшло, — зітхає 65-річна Людмила ШКУРКО, директорка Слабинської гімназії. — Зменшення поступовим було. Молодь в Чернігів виїжджала. У нашій гімназії 9 класів. Вчиться 32 учні. Та 11 діток — у дошкільному підрозділі. Запрошуємо — може, з прикордоння зацікавляться. Все-таки ж у нас спокійніше, ніж там. Ми в стороні. Два роки тому кругом стояли рашисти, а нас оминули. До гори під’їхали, розвернулися і пішли геть.

В Слабині є люди, які на квартиру пустять. Є хати на продаж. А двом слабинським родинам — Олені Бліновій з чотирма дітьми (у неї помер чоловік), та сім’ї Шостак з сімома дітьми придбали житло за кошти Гончарівської громади. Слабин відноситься саме до неї.

— Чи є перспектива, що багатодітні сім’ї з інших міст-сіл, інших громад отримають, переїхавши в Слабин, безплатні хати?

— Все можливо, — обнадіяв 48-річний Віталій РУДНИК, голова Гончарівської громади. — Потрібно, щоб у родині було мінімум троє діток.

Тамара КРАВЧЕНКО