НОВОПРИЗНАЧЕНИЙ ПОСОЛ НІМЕЧЧИНИ ВІДВІДАВ ЧЕРНІГІВ

17.08.2023 | Місто, Перехрестя

Стійкість України залежить від стійкості її громад

10 серпня в Чернігівській міській раді відбулася зустріч Мартіна ЄГЕРА, новопризначеного Посла Німеччини в Україні, з Олександром ЛОМАКО, в. о. міського голови. Спочатку — офіційна частина, далі — виїзд на вулицю Чорновола, аби подивитися, яких руйнувань завдано місту та як воно відновлюється.

Олександр Ломако розпочав спілкування зі слів вдячності на адресу Німеччини та її народу за підтримку України. У свою чергу, пан Посол запевнив, що так буде й надалі. За його словами, наразі країна, амбасадором якої він є, займає друге місце за кількістю наданої допомоги України та вже готується взяти лідерство в її повоєнній відбудові.

Міцні зв’язки з цією країною й у Чернігова. Понад 20 років ми маємо місто-побратим Меммінген, а цього року підписали угоду ще й з Аахеном. Обидва допомагають нам відновлюватися і готові до довгострокової співпраці. Також ми отримуємо підтримку і від німецьких урядових та неурядових організацій, наприклад, товариства міжнародного співробітництва GIZ, яке спрямовує кошти на відновлення об’єктів критичної інфраструктури та придбання спецобладнання (для КП «Чернігівводоканал»).

— Нещодавно місто виграло грант на 800 тис. євро на відновлення інфраструктурного об’єкта, отримували від Німеччини спецтехніку для наших комунальних підприємств, глибинні насоси та шафи керування для забезпечення роботи артезіанських свердловин, — зазначив під час зустрічі Олександр Ломако.

У ході розмови Мартін Єгер наголосив на важливості громад залишатися такими ж сильними, а для цього потрібно продовжувати розвивати реформу децентралізації.

— Один із центральних напрямків, який ми підтримували і так буде й надалі, — це децентралізація. Ми переконані, що основу будь-якої державності, яка має добре функціонувати, утворюють саме громади, міста і села, які здатні і мають спроможності самостійно вирішувати свої проблеми, регулювати своє життя. Ми розуміємо, що у війну можуть бути певні обмеження та, як уже йшлося, навіть стійкість України залежить від того, наскільки стійкими будуть її громади та муніципалітети — говорить про важливість реформи децентралізації Мартін Єгер.

Після офіційного спілкування делегація посольства в супроводі в. о. міського голови виїхала на вулицю Чорновола. Олександр Ломако розповів про злочинні дії армії рф, які спричинили там такі руйнування та десятки смертей. А також як триває процес відновлення, що вже вдалося відремонтувати, а що підлягає виключно знесенню і необхідності повної відбудови. Він зазначив, що міська влада при прийняті цих рішень керується головним завданням — повернути тих, хто виїхав, додому. Дати їм, як і всі, хто зараз тут живе, умови для життя та роботи.

 

За повідомленням пресслужби міської ради

Олександр Ломако, в. о. міського голови Чернігова, та Мартін Єгер, посол Німеччини