КРАСНОЯРЦЕВА ОБМІНЯЛИ

1.09.2022 | Перехрестя
36-річного Олександра Красноярцева, російського льотчика-вбивцю, обміняли на десять азовців. Так кажуть наші джерела в офіційних структурах.
Опосередковано обмін Красноярцева підтвердив у липні 42-річний Сергій ВАСИЛИНА, прокурор Чернігівської області, в інтерв’ю «Суспільному»:
«У прокурорів і слідчих відсутня інформація про перебування пілота Красноярцева на території України. Ми будемо виходити з клопотанням до суду про спеціальне досудове розслідування в заочній формі. Ще не проведені експертизи в повному обсязі. Ми очікуємо найближчими днями висновки цих експертиз. Адже там складна процедура, що стосується так званого «чорного ящика», який ми наразі намагаємось відкрити. Тому процес ще триває. Як тільки ми отримаємо остаточно висновки експертиз, то приймемо рішення щодо направлення в суд обвинувального акту».
Значить, Красноярцева не посадять! Хоча примарна надія є… Після того, як заочний вирок щодо нього вступить у законну силу, Красноярцева оголосять у розшук. І якщо він виїде за межі росії, його, можливо, затримають і передадуть Україні.
Убивця скидав бомби на Чернігів. Серед білого дня. Тобто добре знав, що робить, куди поцілить. Під час затримання застрелив на Масанах 42-річного Віталія Сергієнка, чернігівця.
* * *
«За кермом автомобіля мер Чернігова показує команді «Голосу Америки» руйнування, спричинені війною в місті. ВА: Ми почнем з локації, де було авіаційне бомбардування житлового мікрорайона льотчиком Красноярцевим, який був збитий, він катапультувався і був заарештований»
Цей житловий мікрорайон — на вулиці Чорновола. На Чорновола-15 загинуло відразу 47 людей. Красноярцев «скинув шість авіабомб (ФАБ-500, тротиловий еквівалент півтонни (500 кілограмів)», сказав 10 липня у розмові з 50-річною Мирославою Гонгадзе, керівником української служби «Голосу Америки», 53-річний Владислав Атрошенко, мер Чернігова. Є версія, що тротиловий еквівалент бомб був 250 кілограмів. Але від того не легше.
* * *
— Чи може Красноярцев повернутися до польотів і знову бомбити Україну? — поцікавилася у 59-річного Юрія ГОРБУНОВА, чернігівця, колишнього льотчика. Він має 1800 годин польотів. Нині працює охоронцем у Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою.
— Велика ймовірність цього є.
— Але ж, Юрію Леонідовичу, кажуть, що після катапультування в багатьох пілотів буває травма хребта і їх медкомісія не допускає до вильотів.
— Бувають закриті травми хребта та інші ушкодження. Я Красноярцева бачив кілька разів по телевізору, не схоже, що в нього проблеми зі спиною. На такому пахати можна. Навіть якщо є якісь невеликі проблеми, це не завада. Я знаю багатьох пілотів, які катапультувалися. Наприклад, Анатолій Кресов, чернігівець, заступник начальника нашої авіаційної бази. У 80-х роках, при нічних польотах, у його літака відірвалося крило, крутило машину так, що ого-го. Він катапультувався, травмувався. Тривалий час лікувався і згодом повернувся. Ще літав довго. Після такого вісімдесят відсотків повертаються, двадцять можуть відмовитися. Напарник Красноярцева загинув, але я не думаю, що це якось вплине. Судячи з поведінки, може повернутися.
Красноярцев народився в Оренбурзі. Живе в Челябинську.
Валентина ОСТЕРСЬКА