Ігор Мазепа в Чернігів приїздив до батьків і в Олександрівку до тітки

23.02.2024 | Перехрестя

Ігор Мазепа

— З Ігорем Мазепою знайомий, — каже 50-річний Валерій КУЛІЧ, чернігівський бізнесмен, колишній голова ОДА. — Його батьки з Олександрівки колишнього Семенівського району.  Звідти родом і дідусь з бабусею. Батьки деякий час жили в Чернігові. Він приїжджав до них.

— Коли востаннє бачили Мазепу?

— У січні цього року.

* * *

17 січня пройшов аукціон  з продажу 20-річного спеціального дозволу на користування надрами Мар’янського родовища вапняку в Дніпропетровській області. Переможцем аукціону стало ТОВ «Форсаж» Валерія Куліча. За родовище запропонували 151 мільйон гривень. Конкурентом було ТОВ «Мар’янський кар’єр» 47-річного Ігоря Мазепи «Конкорд капітал» і Віталія Антонова «Галнафтогаз». Їхня фірма запропонувала за ліцензію майже втричі менше — 58,25 мільйона гривень.

— Ви конкурували з Ігорем Мазепою? — уточнила у Валерія Петровича.

— Я не знав, з ким конкурую.

— В Олександрівці, у дідівському будинку жила його тітка Світлана Миколаївна, — каже Марина ВЕЙКША, діловод з Олександрівки  на Семенівщині. — Переїхала до нас, коли вийшла на пенсію. Але зараз у селі нікого з них немає. Виїхали, коли село почали обстрілювати. Батьків Ігоря Олександровича не знала. У селі не жили. А от бабуся з дідусем наші. Бабуся померла в нульових.

— Коли Ігор Мазепа приїжджав в Олександрівку?

— Можливо, восени минулого року. Точно сказати не можу. У нього в селі є свій будинок. Схожий на мисливський. Стоїть на відшибі, трохи в лісі. Коли приїздить, не завжди бачимо. Раніше приїздив на вихідні. Бачили з сином. У нього були коні, їздили на них. Зараз коней немає.

— На гвинтокрилі чи машиною бував?

— Прилітав і на гвинтокрилі. Коли почалася війна, літати заборонили. Був автівкою. У селі його бачили рідко. Хоча за допомогою зверталися, коли займалися відновленням меморіалу солдатам Другої світової. Допоміг. Ніколи не красувався,  селом раз на машині проїде до тітки, погостює і назад.

23 січня Ігоря Мазепу випустили з СІЗО, повідомили столичні ЗМІ. За нього внесли заставу 21 мільйон гривень. 18 січня затримали. Спочатку сума застави була 349 мільйонів гривень.

Він не тільки киянин, а ще трохи і наш.

Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фото з інтернету

22 січня близько третьої ночі
горів будинок Мазепи
в селі Картовецьке на Городнянщині.
Туди він прилітав на гвинтокрилі
з родиною, проводив зустрічі. Теж їздив на конях.

Пошук по сайту