Едуард Пекур — тато в декреті
38-річний Едуард ПЕКУР з Кувечичів під Черніговом — у нейрохірургії Чернігівської обласної лікарні. Одужує після операції з приводу міжхребцевих гриж. Ходить, жартує. Хоче додому. Він у відпустці по догляду за дитиною. Дівчинка п’ята в родині. І перша спільна у шлюбі з 39-річною Іриною Котовою. Вдовою Юрія Котова, який голіруч вийшов зупиняти колону рашистської техніки. Його задавив танк. «Весть» писала про це в номері від 13 жовтня 2022 року («Юрій Котов хотів зупинити колону російської техніки. «У мене в очах все поплило, а він лежить у калюжі з мізків. Танк проїхав по голові гусеницею», — згадує вдова Ірина»).
«Нормально ходжу. А був перекошений»
— Я домашній, — каже Едуард Пекур про себе. — Мене жінка Ірина в декрет оформила. У жінки четверо дітей було. Моє п’яте.
— Дитя в мене — Едуардівна. Віолетта. Кажу, це буде якась шишка. Уявляєте, Віолетта Едуардівна. Доки вимовлять… — сміється.
Розказує, що в Кувечичах робота є. Наприклад, трактористом. Та він працює вдома:
— Станочки є. Тумбочки, стільчики роблю. Усе, що треба по дереву. Перезаймався просто. Тому так і трапилося зі спиною. Страшні болі були.
«Я з багатодітної сім’ї і пішов до багатодітної»
У Пекура це другий шлюб, але перший декрет. Дружина працює в бухгалтерії Новобілоуської громади.
— Я муж її, — каже Едуард. — Прийняв її дітей. Зійшлися та й живемо. А як одній з чотирма дітьми?
Розповідає про себе, що він з багатодітної сім’ї і пішов до багатодітної. Восьмий у мами був (вона покійна вже). У брата теж багато дітвори — 10. Він баптист і вирішив: нехай будуть:)).
— Верески дома дитячі, — змальовує обстановку. — А не заважає нам. До батька ж прийдеш — тиша така, незвично. Думаєш, стрьомно тут сидіти:). Поїхав додому. Правда, прибирати щодня треба, якщо такі мишенятка бігають.
Розказує про діток-мишеняток з теплом:
— Ми багаті тим, що нас люблять. Діти — це наше багатство. А що, у грошах щастя? Ми не живемо, ми виживаємо. Але любим одне одного.
«І москалі йшли, і білоруси»
Згадує вторгнення:
— Дали нам шість автоматів у село. У місцеву тероборону. А що автоматом зробиш, коли танк їде. І москалі йшли, і білоруси. Але білоруси не хотіли воювати, — вважає. — Постояли в Михайло-Коцюбинському і назад поїхали. Ми примітили ті машини. Буква «О» була на них. З «О» вийшли всі. А із «Z» лишилися.
Юрій Котов пішов неозброєним на москалів. Хотів, щоб зупинилися. Типу, що ви робите. Я не знаю, що в його голові було на той момент. Ну хто йде на колону? 80 одиниць техніки в ній. Танки, БМП. Перший обминув. А другий — ні.
Згадує, як прапор український на старостаті зірвав один. Потоптався по ньому.
— Ми забрали той прапор, — каже. — А на школі наш стяг висів постійно. Бо в Кувечичах росіяни не стояли. Вони в сусідньому селі засіли. У Довжику. Мохнатин як почали обстрілювати. Унітази витягували. Усе з хат тягти.
— Вам унітази треба? — звертається до рашистів. — Я буду вдома міняти, вам відправлю, безплатно.
Телефони забирали, — бере до рук свій смартфон. — Ну, ми ж не дурні. Сімки переставили на кнопкові. «Покажи телефон», — зупиняють. Показуєш. «А, такий не треба».
«Допомога 19,5 тисяч гривень. Навіть лохину купили»
Едуард каже, що його відвернуло від російського. Але не все так просто.
— «Жигуля» ж не викинеш, — усміхається. — Що ж поробиш, треба їздити. «Сімка»-виручалочка. Для дому вона ого, пташечка.
Трактора доступного українського теж нема.
— У мене два їх. Був китайський. Купив ще один китайський, тільки сильніший.
Зі слів Едуарда Пекура, землі вдома 30 соток. Допомагає батьку, братам. Пайові ділянки є.
— Не орю. Хай ліс росте, буду гриби збирати, — сміється.
І на 30 сотках роботи вистачає.
— Лохину посадили, — розповідає. — Як чорниця, тільки більша, солодша. Я в ряди накидав тирси. Поїхав сосни наламав, теж накидав. І в перший же рік ягода вродила.
Допомогу дали багатодітним та інвалідам, — пояснює інтерес. — Німецьку, казали. 19,5 тисяч гривень. Умови були: обов’язково купуєш картоплю на посадку. Садовий інвентар. Заступи, сапки, граблі. І посадковий матеріал, кущові. А так хто б купляв ті лохини. Треба було кошти витратити. Бо не наші ж вони. Тож і понакуповували всього.
Брат купив майже на всі кошти картоплю. І солярку. Бо на трактор давали чотири тисячі. Ми теж солярку купували. Треба було відзвітуватися. Дати не просто чек. А накладну. Нам на заправці роздрукували. І штамп поставили.
Тож сіємо, саджаємо, — видно, що Едуарду подобається господарювати. — Із Кувечичів стільки виїхало. У Румунію, Польщу, Словаччину. Попрацювали, під осінь приїхали, картоплю викопали, знову поїхали. Я картоплю люблю. У будь-якому вигляді їстиму. А особливо смажену. І цибульки побільше:).
Тамара КРАВЧЕНКО
38-річний Едуард ПЕКУР з Кувечичів під Черніговом — у нейрохірургії Чернігівської обласної лікарні. Одужує після операції з приводу міжхребцевих гриж. Ходить, жартує. Хоче додому. Він у відпустці по догляду за дитиною.
Пошук по сайту
Категорії
- Місто (691)
- Війна (234)
- Перехрестя (165)
- Політика (87)
- Кримінал (77)
- Здоров'я (72)
- Заєдісь! (58)
- Довоєнне (45)
- Проєкт «Допоможи випускнику потрапити на шкільний бал» (29)
- Весілля (29)
- Будмайданчик (26)
- Земля (19)
- Про простих (16)
- Промка (15)
- Чорна скринька (13)
- Життя (10)
- Жіноча рада (9)
- Акція (8)
- Кіно (8)
- Ковід (8)
- Про складних (7)
- Розгрузись (7)
- Новини (2)
- Точка зору (1)