ДВОРІЧНА ДІВЧИНКА ЗАБРЕЛА АЖ ДО БОЛОТА

9.06.2023 | Перехрестя
23 березня п’ять годин триста чоловік — поліцейські, рятувальники, військові, прикордонники та небайдужі місцеві мешканці — шукали дворічну Богдану Маклюк з села Гучин, що на Ріпкинщині. Прочісували місцевість, обстежували з висоти квадрокоптерами, шукали зі службовою вівчаркою. Та і привела до дівчинки, що спала під деревом на острівці біля болота. До того місця від двору — майже кілометр.

Про родину Маклюків “Весть” писала.
2 березня під час необережного поводження з автоматом, який невідомо де взяв, загинув 29-річний чернігівець Ростислав Маклюк. Його 22-річний брат Євген, котрий був у чернігівський теробороні загинув рік до цього, коли розбомбили школу №18. Євген був не одружений. А в Ростислава – троє дітей. Однорічна Женечка, дворічна Богданка, чотирирічний Дмитрик.

Після 7 січня вони жили з бабусею, 55-річною Світланою Маклюк. Вона допомагала Ростиславу. Він з малими вернувся з Німеччини, куди виїхав від війни з 23-річною дружиною Анною та дітьми. Як син розповів матері, Анна в Німеччині знайшла іншого і покинула дітей. Отож він змушений був повернутися в Україну.
Після смерті Ростислава Анна приїхала з-за кордону. Не віддати їй дітей свекруха не мала права. Анна забрала малюків у село Гучин, звідки родом.
— Дворічна дитина пройшла кілометр, на край болота. Кілька кроків — і могла втопитися. Затягло болото і не знайдеш. Чому невістка не приглядала за донькою? — кажу Світлані Маклюк.
— На хвилинку відволіклася, дивилася хату, щоб купити.
— Після смерті Ростислава, коли діти були у вас, казали, що будете контролювати, в яких умовах житимуть онуки.
Чи буде Анна за ними доглядати, чи тільки отримувати дитячі гроші, а їх покине на свою матір. І якщо не дасть ради, оформлятимете над ними опіку.
— Що тепер? Заберете онуків? Адже, не дай Боже, щось нехороше станеться з дітьми через недогляд.
— Купую їм квартиру в Чернігові. Житиму поруч. І Анна, і малі будуть під моїм пильним наглядом.
З матір’ю провели профілактичну бесіду і склали протокол за ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (ухилення батьків від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо виховання неповнолітніх дітей). Санкція статті — попередження або накладення штрафу від 850 до 1700 гривень, — повідомила 31-річна Наталія СЛАБЕНЯК, речниця Головного управління Національної поліції в області.
Валентина ОСТЕРСЬКА