Чекають чехів. Склять вікна. А стін немає

20.10.2022 | Перехрестя

— Отут була стіна моєї трикімнатної квартири, — показує 45-річний Денис РЕХОВСЬКИЙ. Живе на шостому поверсі у третьому під’їзді на вулиці Богуна, 44 у Чернігові. Цей під’їзд найбільше постраждав третього березня під час авіанальоту. — Внутрішня стіна між сусідською і моєю квартирою впала, я виніс уламки. Так що мої апартаменти стали п’ятикімнатні, — сміється. — У сусідській квартирі повилітали всі вікна. Власники тут не живуть. А мені як зимувати? Купувати за свої і склити вікна в їх квартирі? Грошей стільки немає, люди по 40 тисяч гривень платять. У своїй квартирі скло, що вилетіло, замінив. Виносять старі рами на смітник, я забираю, приношу, витягую скло і ставлю в себе. Он, ще кватирка тільки фанерою забита лишилася. З першого по четвертий поверх уже ремонтують і обіцяють відновити внутрішні стіни, замінюють батареї. А нам як бути? Живемо тут разом з батьком. Зачиняємо двері кімнати, що межує з сусідською квартирою. Все одно холодно. Вхідних дверей в квартиру теж немає. Поставив звичайні міжкімнатні. Вони не підходять, погано зачиняються.

Денис Реховський між сусідською і своєю квартирою.

— Із 35 квартир нашого побитого під’їзду не всі порожні, живе 17 сімей. Й інші хочуть повернутися. Бо всі і всюди обіцяли, що будинок відремонтують. Тому люди чекали, не шукали житло. На сьогоднішній день з першого по четвертий поверх відбудовує підрядна фірма «Основа-Буд-7», — пояснює 51-річна Марина ЄЩЕНКО, власниця пошкодженої квартири на першому поверсі. — Роботи почалися в жовтні. Зняли заміри і обіцяють встановити вікна, вхідні двері. Зруйновані стіни між квартирами пообіцяли закласти, а міжкімнатні під великим питанням.
Уже замінили радіатори. 20 жовтня планують перевіряти систему. З п’ятого по дев’ятий поверх немає вікон, внутрішніх стін, дверей.
З самого початку було три організації, що обіцяли нам допомогти. Управління житлово-комунального господарства, «Ліга ділових жінок», яким допомагають данці, і чеська гуманітарна організація «Людина в біді» спільно з громадською організацією «Агенція міських ініціатив». Але «Ліга ділових жінок» чомусь відійшла. ЖКХ з нами, міські кошти освоює «Основа- Буд-7». Чехи пообіцяли допомогти з вікнами, дверима і дати постраждалим лінолеум. На цьому тижні робитимуть заміри. Міжквартирні і міжкімнатні перегородки на верхніх поверхах залишаються під питанням. Мабуть, це все ляже на плечі людей. Кожного дня інформація змінюється.
У нас є проєктна документація. Начебто все конкретно розписано. Але по факту роботи відрізняються. Можливо, іде взаємозаміна, по ходу робіт виникають інші проблеми. Бригади працюють. За договором повинні роботу здати до кінця жовтня. Чи встигнуть? Мешканці готові потерпіти декілька тижнів. У КП «Новозаводське» пообіцяли, що до кінця місяця нас підключать до опалення.
— Вода, газ, електрика є?
— Там, де живуть люди, із кранів тоненька струйка біжить. Електрика також частково. Газу немає.
У тих квартирах, де люди не живуть і не буде вікон, ЖЕК «закриє їх». Заб’є. Батареї підключати не будуть.
— Я нікого не чекала, — махає рукою 68-річна Любов МАКІЄНКО. — Замінила два вікна повністю, а одне відремонтували. За все 25 тисяч гривень віддала. Дев’ятнадцять тисяч ще людям винна. Чекаю, можливо, компенсують. Вікна були забиті фанерою, темно. Депресія починалася. У мене був уже крик душі.

Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фото автора

Пошук по сайту