АВТОБУСНИЙ РЕЙС ЧЕРНІГІВ-КРАМАТОРСЬК ЙДЕ ЧЕРЕЗ КИЇВ, ПИРЯТИН, ЛУБНИ, ПОЛТАВУ, ХАРКІВ, ІЗЮМ, СЛАВ’ЯНСЬК

13.01.2023 | Перехрестя
З чернігівського центрального автовокзалу (біля ж/д вокзалу) по вівторках і п’ятницях о 5.35 відправляється автобус на Краматорськ, що на Донеччині. Їде через Київ, Пирятин, Лубни, Полтаву, Харків, Ізюм та Слав’янськ. Перший рейс відправився 10 січня.
— Ми думали відкрити цей рейс більше місяця тому, але заважала ситуація з переправою через Десну, — розповідає 45-річний Віталій МИРОНЕНКО, начальник автовокзалу. — Понтонний міст то відкрили, то закрили. Тому поки що рейс буде в такому режимі: відправляється з Києва, а до Києва привозять наші перевізники. Рейс Чернігів – Київ, відправка о 5.35, о 9.20 прибуття. Маршруткою довозять перевізники до метро «Чернігівська». Там пасажири переходять з автобуса в автобус, їдуть далі. З Києва автобус на Краматорськ виїжджатиме о 9.30.
— Великий комфортабельний автобус?
— На маленьку маршрутку люди в Чернігові сідають. І далі буде маленька. Великий автобус не проїде не тільки під Черніговом. І під Ізюмом теж міст зірваний.
Коли відкриється понтонна переправа через Десну, маршрутка з Чернігова відправлятиметься о 6.30, а з Києва так само — о 9.30.
— Хто придумав цей рейс?
— Олександр Пивоваров, київський перевізник. Рейс існував давно. Автобус ходив з білорусі: Могильов – Краматорськ. Черніговом їхав уночі, не заїжджаючи на вокзал. Коли почалася війна, перевізник рейс відмінив. А тепер закоротив його до Чернігова.
— Скільки квитків продали на 10 січня?
— Не продали жодного. Не було бажаючих. Багато питають до Полтави, Харкова. Далі на схід: на Ізюм, Краматорськ, сподіваємося, теж будуть пасажири. Багато переселенців у нас з тих країв.
— Якби хоч одна людина купила квиток, повезли б?
— Звичайно. Три перевізники, які беруть пасажирів у Київ від «України», «Макдональдса», «ЦУМу», заїжджають до нас і забирають людей.
— Яка вартість квитків?
— До Києва, до «Лісової/Чернігівської» — 280 гривень. До Пирятина — 500 гривень, Лубен — 600, Полтави — 800, Харкова — 1100, Ізюма — 1300, Слав’янська і Краматорська — 1500.
— Зворотній рейс також буде?
— Із Краматорська в Чернігів — понеділок і четвер, відправка о 6.30.
Це не єдиний рейс з Чернігова у віддалені області України, — продовжує Віталій Мироненко. — Із Ніжина відкрили рейс у Покровськ, це за містом Дніпром. Маршрут пролягає через Прилуки, Пирятин, Хорол, Полтаву, Красноград, Новомосковськ, Дніпро, Павлоград. О 9.10 відправляється з Ніжина, ходить по середах і суботах. Дозвіл у нас на Чернігів — Покровськ. Поки нема переправи на постійній основі, перенесли відправку в Ніжин. До нього легко доїхати електричкою, ж/д вокзал і автовокзал поряд. По п’ять квитків продається. Як відкриється переправа, продовжимо маршрут до Чернігова. Це буде, сподіваємося, затребуваним, повноцінним. Головне — понтонна переправа.
Поки її нема, на автобуси наших південних маршрутів — на Прилуки, Срібне, Талалаївку — підвозимо людей до пішоходного мосту. Люди переходять його та їдуть далі. Маршрутки ходять за розкладом. Як повинна о 14.50 в Талалаївку відправитися з вокзалу маршрутка, так о 14.50 ми веземо людей на неї до мосту. Перевізники беруть доплату 12 гривень, як по місту.
На Новгород-Сіверський є рейси, на Суми.
З Чернігова в Польщу — чотири рейси. Не щоденні. На Варшаву, Познань, Краків, Вроцлав. Вартість квитка до Варшави — 1300 гривень. У Берлін пробували — не пішло. У Чехію — пасажирів не було, закрився. Тож далі Польщі за кордон немає. Дуже багато їдуть, я так розумію, в аеропорти, а далі по всій Європі.
Тамара КРАВЧЕНКО