АНДРІЮ ШЕМЦЮ, ЧИНОВНИКУ ОВА, ЗА ЇЗДУ ПО П’ЯНІ СУД ДАВ 17 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ ШТРАФУ І ПОЗБАВИВ ПРАВ НА РІК

7.07.2023 | Перехрестя
27 квітня 58-річний Микола Кузюра, суддя Деснянського районного суду Чернігова, за керування авто в нетверезому стані присудив 39-річному Андрію Шемцю, директору департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОВА, 17 тисяч гривень штрафу та позбавив його права керування транспортними засобами на рік. Ще постановив стягнути з нього в дохід держави судовий збір у розмірі 536 гривень 80 копійок.
На засідання Шемець не прийшов. Суд досліджував відео з нагрудних камер патрульних поліцейських, які 26 грудня о 22.15 на проспекті Миру зупинили Skodа Octavia, за кермом якої знаходився Шемець.
Він відмовився від проходження тесту на алкогольне сп’яніння і патрульні доставили на експертизу. Лікар підтвердив алкогольне сп’яніння — 1,49 проміле при допустимих 0,2. Чиновник заперечував, що вживав спиртне. Мовляв, пив лише безалкогольний сидр.
Справа розглядалася майже чотири місяці.«На судові засідання, які були призначені на 20 січня, 16.лютого та третього березня Шемець не з’явився, про час та місце слухання справи сповіщався своєчасно та належним чином. Перед початком кожного надходило клопотання про відкладення розгляду справи. 22 березня прийшов, просив відкласти розгляд справи і надати йому час для залучення захисника. 26 квітня через канцелярію суду вкотре надійшло клопотання від Шемця про відкладення розгляду у зв’язку зі службовою зайнятістю. При цьому суд наголошує, що в попередньому засіданні підставою для відкладення розгляду зазначив бажання залучити іншого адвоката, однак захисник до суду також не з’явився, і матеріали справи не містять інформації про укладення з ним угоди», — вказав у постанові суду Кузюра. Отож суддя розцінив чергове клопотання як ухилення від явки до суду.
Оскільки Шемець не надав аргументів, які б спростували наявні в матеріалах справи докази його винуватості, «суд оцінив докази, наявні в матеріалах, за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю», — цитата із судового рішення.
Андрія Шемця вже не вперше ловлять поліцейські за підозрою в керуванні авто напідпитку.
Справу від 4 січня 2015 року закрили у зв’язку із закінченням строків притянення до відповідальності, бо її не раз відправляли з суду в поліцію для усунення недоліків у протоколі, так час і сплив.
Удруге — 31 березня 2020 року. Коли зупинили Шемця, алкотестер показав 2,26 проміле(сп’яніння середнього ступеня). За це суд оштрафував його на 10 200 гривень і позбавив права керування на рік. Шемець поміняв адвоката і подав апеляцію. Однак Чернігівський апеляційний суд залишив скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.
Валентина ОСТЕРСЬКА